RN
TwitterFacebook

Czyżew: Wyremontowana droga oddana do użytku

Niecodzienny powód do radości mieli mieszkańcy miejscowości Kaczyn Stary, Święck Strumiany i Dąbrowa Cherubiny w gminie Czyżew w powiecie wysokomazowieckim. Na uroczystym spotkaniu została im przekazana i poświęcona wybudowana na koniec 2018 roku droga, na którą oczekiwali od kilku lat. Droga od Kaczyna Starego do Dąbrowy Cherubin o długości ponad 2 km i wartości ponad 2 mln 400 tys. zł wykonana została w ramach „ Rządowego Programu Na Rzecz Rozwoju Oraz Konkurencyjności Regionów Poprzez Wsparcie Lokalnej Infrastruktury Drogowej” i uzyskała dofinansowanie w wysokości ponad miliona złotych z urzędu wojewódzkiego.

Na uroczyste otwarcie licznie przybyli mieszkańcy i zaproszeni goście, a wśród nich między innymi poseł Jacek Bogucki, wojewoda podlaski Bohdan Paszkowski, burmistrz Czyżewa Anna Bogucka i radni Rady Miejskiej w Czyżewie.

Po przecięciu wstęgi i poświęceniu drogi przez ks. kan. Andrzeja Stypułkowskiego proboszcza Parafii w Dąbrowie Wielkiej, był czas na podsumowanie inwestycji i podziękowania. W imieniu mieszkańców słowa podziękowania skierował do burmistrza i gości sołtys wsi Kaczyn Stary Stanisław Kaczyński. Podkreślił, że jest to ważna dla nich inwestycja, z której korzystać będą mieszkańcy kilku wiosek, w szczególności należących do parafii w Dąbrowie Wielkiej. Pani burmistrz natomiast, w swoim wystąpieniu podziękowała panu posłowi i wojewodzie za wsparcie nie tylko tej inwestycji, ale także innych inicjatyw realizowanych z programów rządowych. Mieszkańcom zaś podziękowała za wsparcie i współpracę przy realizacji zadania, życząc satysfakcji i bezpiecznego korzystania z nowej drogi.

UM w Czyżewie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *