RN
TwitterFacebook

Czyżew: Pokłon Mu swój oddali

Od stycznia 2016 r. w Uroczystość Objawienia Pańskiego na ulicach Czyżewa pojawia się Orszak Trzech Króli. Setki polskich miast łączą się w tym dniu w stosunkowo nowej, ale z roku na rok zyskującej na popularności tradycji. W poprzednich latach czyżewscy parafianie doskonale odnaleźli się we wspólnym świętowaniu mającym uczcić objawienie się Boga człowiekowi. Dzień 6 stycznia papież Jan Paweł II nazywał świętem wiary.

Dziękujemy Panu Bogu za ten dzisiejszy, piękny dzień. Chcemy wyznać razem z królami naszą wiarę przy żłóbku betlejemskim. Polecamy Bożej Dziecinie to, co w naszym życiu jest piękne i radosne, ale także i te trudne chwile. Dziś jest pierwsza niedziela w nowym roku. Prośmy, aby Jezus błogosławił nam w tych kolejnych dwunastu miesiącach, które są przed nami – powiedział we wstępie do Mszy św. o godz. 12:00 miejscowy proboszcz ks. kan. Eugeniusz Sochacki.

Uroczystość Objawienia Pańskiego skupia się wokół prawdy, że Bóg Człowiek daje poznać się każdemu. Przypomniał o tym w słowie skierowanym do wiernych ks. inf. Jan Sołowianiuk z Łomży:

Jezus przyszedł dla wszystkich. Przyszedł objawić swoja naukę każdemu narodowi świata i zbawić całą ludzkość (…). Mędrcy ze Wschodu przypominają nam, że my również nieustannie mamy poszukiwać Jezusa. To poszukiwanie wcale nie jest łatwe: wymaga wiele trudu i wytrwałości. Tego właśnie uczą nas Trzej Królowie (…). Jak Ewangeliczni Mędrcy mamy wytrwale i bez zniechęcenia odnajdować Boga, który objawia się w słowach Pisma Świętego, w nauce Kościoła oraz znakach czasu ustawianych na ścieżkach naszego ludzkiego życia.

Czyżewski Orszak Trzech Króli wyruszył tradycyjnie spod parafialnej świątyni. Ku uciesze i radości, szczególnie najmłodszych – pod kościołem czekały zaprzęgi konne, więc chętni mogli udać się na niecodzienną przejażdżkę. Także i w tym roku nie zabrakło kolęd przy akompaniamencie akordeonistów, śpiewu chórzystów, życzeń oraz słodkiego poczęstunku na zakończenie przemarszu orszaku.

Tekst i fot. Radosław Sienicki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

twelve − ten =