TwitterFacebook

Czyżew: Trzej królowie są wśród nas [FOTO/VIDEO]

W pierwszą sobotę stycznia po raz kolejny ulicami Czyżewa przeszedł Orszak Trzech Króli. Czyżew ponownie znalazł się w gronie ponad sześciuset miast Polski, które w ten sposób sięgnęły po ten zwyczaj.

Nieodzownym elementem czyżewskiego orszaku było wspólne, głośne kolędowanie przy akompaniamencie akordeonistów, a także zaprzęgi konne. Na placu przy Szkole Podstawowej w Czyżewie na najmłodszych czekały słodkości, zaś na dorosłych życzenia noworoczne złożone przez jednego z Mędrców.

Przemarsz barwnego korowodu poprzedziła Msza św., której przewodniczył ks. inf. Jan Sołowianiuk z Łomży. W słowie skierowanym do czyżewskich parafian wyraził on swoją wdzięczność i radość, że po raz trzeci z rzędu może uczestniczyć wspólnie z nimi w Uroczystościach Objawienia Pańskiego. Przypomniał także: „Objawienie boże nie jest jedynie pouczeniem. Ono ma zawsze charakter wezwania skierowanego do człowieka. Jak ewangeliczni mędrcy mamy być gotowi, aby wytrwale i bez zniechęcenia odnajdywać Boga, który objawia się w słowach Pisma Świętego, w nauce Kościoła, ale także w znakach czasu ustawianych przez Boga wzdłuż drogi naszego życia.”

W tym roku padł chyba rekord uczestników czyżewskiego Orszaku Trzech Króli, bo i pogoda okazała się wyjątkowo sprzyjająca, a i chętnych do udziału w przemarszu nie brakowało.

6 stycznia to także Dzień Misji. Także w Czyżewie modlono się za tych, którzy słowem i pracą fizyczną dają świadectwo swojej wiary tym, którzy ciągle jej jeszcze poszukują Boga.

Radosław Sienicki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *