TwitterFacebook

Dąbrówka Kościelna. Jest prokuratorskie śledztwo w sprawie pożaru komisu [VIDEO]

15 samochodów spłonęło w pożarze komisu, do którego doszło w połowie listopada w Dąbrówce Kościelnej (powiat wysokomazowiecki). Prokuratura wszczęła śledztwo, które ma wyjaśnić okoliczności tego zdarzenia. 

Pożar w komisie wybuchł około 2 nad ranem 15 listopada. Do walki z ogniem rozdysponowano pięć zastępów straży pożarnej. W momencie wybuchu pożaru na terenie znajdowało się 28 pojazdów, 15 z nich spłonęło. Straty szacuje się na około 300 tys. złotych. Dodatkowo okazało się, że przed pożarem zniknęło auto o marki mazda 3 o wartości 40 tys. złotych. 

 

Sprawą zainteresowała się prokuratura, która bada czy podpalenie było celowe. Poniżej oficjalny komunikat:

Prokuratura Rejonowa w Wysokiem Mazowieckiem w dniu 19 listopada 2019 roku wszczęła śledztwo w sprawie zaistniałego w miejscowości Dąbrówka Kościelna, w nocy z 14 na 15 listopada 2019 roku, spowodowania zdarzenia zagrażającego życiu lub zdrowiu wielu osób albo mieniu w wielkich rozmiarach mającego postać pożaru, w wyniku którego spaleniu uległo 15 pojazdów mechanicznych o łącznej wartości 300 000 zł oraz w sprawie kradzieży z włamaniem pojazdu marki Mazda 3 o wartości 40 000 zł, tj. o przestępstwa z art. 163 §1 pkt 1 kk oraz art. 279 §1 kk. Śledztwo zostało powierzone do dalszego prowadzenia

Komendzie Powiatowej Policji w Wysokiem Mazowieckiem.

oprac. pg

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *