TwitterFacebook

Dobre bo polskie – premier o patriotyzmie gospodarczym [AUDIO]

Premier Mateusz Morawiecki gościł wczoraj w powiecie wysokomazowieckim. Wizyta składała się z dwóch etapów. W pierwszym odwiedził gospodarstwo państwa Emilii i Grzegorz Kuleszów w miejscowości Rębiszewo Studzianki, drugi etap to wizyta w Mlekovicie w Wysokiem Mazowieckiem.

Premier Mateusz Morawiecki w trakcie konferencji prasowej, zorganizowanej w siedzibie głównej Grupy Mlekovita wskazał między innymi na konieczność promowania polskich produktów w sieciach handlowych:

Apeluję o to również, żeby w Polsce przede wszystkim był tydzień polski. Co najmniej raz w miesiącu w każdej sieci tydzień polski, a tak naprawdę przecież produkty polskie powinny tutaj być sprzedawane w ogromnej większości. Tak jak to jest w krajach zachodnich, które bronią swoich rynków, pomimo że jesteśmy wszyscy częścią jednolitego rynku europejskiego – mówił Mateusz Morawiecki.

Premier podkreślił też znaczenie rolników i ich pracy w odniesieniu do gospodarki globalnej państwa:

Rolnicy nasi, nasi mieszkańcy wsi, to ta część Polski, która jest absolutnie niezbędna, kluczowa dla normalnego funkcjonowania całego kraju. Praca rolników musi być doceniana, polskie produkty muszą być również doceniane – zaznaczył Mateusz Morawiecki.

Wystąpienie premiera Mateusza Morawieckie na konferencji prasowej w Grupie Mlekovita: 

mk

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *