RN
TwitterFacebook

Fortepian czy klarnet? Nabór do szkoły muzycznej w Wysokiem Maz.

Klarnet, puzon, a może flet poprzeczny? Samorządowa Szkoła Muzyczna I stopnia działająca przy Miejskim Zespole Szkół w Wysokiem Mazowieckiem prowadzi nabór na rok szkolny 2019/2020.

Obecnie w Samorządowej Szkole Muzycznej w Wysokiem Mazowieckiem kształci się około 130 osób. Społeczność z otwartymi ramionami czeka na kandydatów, którzy będą chcieli zasilić jej szeregi. – Każdy znajdzie instrument dla siebie – przekonuje Jarosław Jankowski, dyrektor Miejskiego Zespołu Szkół w Wysokiem Mazowieckiem. Naukę można podjąć na takich instrumentach jak: puzon, trąbka, fortepian, gitara, skrzypce, akordeon, flet poprzeczny, klarnet, saksofon. Mogą zgłaszać się osoby w wieku od szóstego do szesnastego roku życia.

Formularze zgłoszeniowe należy składać w sekretariacie Miejskiego Zespołu Szkół w Wysokiem Mazowieckiem (ul. Ludowa 5) do końca maja. Jak wygląda egzamin do szkoły muzycznej? – Kandydat śpiewa piosenkę, następnie sprawdzamy jego predyspozycje muzyczne, czyli słuch muzyczny, poczucie rytmu, oceniamy jego zdolności manualne – wyjaśnia Adam Januszkiewicz, wicedyrektor Miejskiego Zespołu Szkół w Wysokiem Mazowieckiem do spraw kształcenia artystycznego. Badanie uzdolnień kandydatów do szkoły zaplanowano w dniach 6-7 czerwca br.

Marzena Wiśniewska

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *