RN
TwitterFacebook

GD: Dariusz Sapiński – Siłą Mlekovity są jej dostawcy

Grupa Mlekovita z kolejnym wyróżnieniem. Prezes zarządu firmy Dariusz Sapiński odebrał nagrodę przyznaną przez redakcję tygodnika „Wprost”. Według rankingu gazety, Mlekovita jest numerem „1” na rynku w branży mleczarskiej, natomiast w branży rolno-spożywczej plasuje się na miejscu trzecim.

Sukcesy nie biorą się z niczego. W przypadku Mlekovity to sumienna i wzorowo zorganizowana praca na każdym szczeblu, a także restrykcyjne przestrzeganie norm, higiena i dobrze opracowany proces technologiczny, wsparty najnowszymi liniami proukcyjnymi. Wypadkowa tych składowych to bogata oferta produktów, z jaką spółdzielnia wychodzi każdego dnia do klientów na całym świecie. Produktów, których podstawowym składnikiem jest mleko.

– Wymagania w stosunku to tego mleka są bardzo wysokie. Mleko to jest produkt naturalny(…) normą jest, że ogólna liczba drobnoustrojów jest poniżej sto tysięcy, a liczba komórek somatycznych nie przekracza czterystu tysięcy – wyjaśnia Dariusz Sapiński, dzisiejszy gość dnia Radia Nadzieja.

W tym miejscu należy zaznaczyć, jak wielka w procesie pozyskiwania mleka, co w dalszej części przekłada się na jego przetwórstwo, jest rola rolników, dostawców mleka.

– Cała siła Mlekovity to są jej dostawcy – akcentuje z naciskiem prezes Sapiński i dodaje jak wiele musieli zrobić z swoich gospodarstwach, by produkt czyli mleko, jakie dostarczają, spełniał najwyższe normy jakości.

Obecnie Mlekovita może pochwalić się liczbą piętnastu tysięcy dostawców. Ponad cztery tysiące z nich dostarcza mleko do Wysokiego Mazowieckiego, kolejne dwa tysiące współpracuje z zakładem w Baranowie koło Ostrołęki, reszta to praktycznie dostawcy z wielu regionów Polski, bo też w wielu miejscach Mlekovita ma swoje zakłady, w których pracuje ogółem około pięć tysięcy osób. To największa grupa mleczarska w Europie Środkowo-wschodniej.

Kolejne dane liczbowe to: 8 milionów litrów mleka przerobu na dobę, asortyment rzędu 1.000 produktów, tworzonych na 120 liniach produkcyjnych w 20 zakładach, które to produkty możemy spotkać na półkach w 159 krajach.

Z prezesem Grupy Mlekovita rozmawia Magda Bochenek:

Poniżej pozostałe audycje z cyklu Gość Dnia Radia Nadzieja:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

9 + seven =