RN
TwitterFacebook

Gmina Ciechanowiec: Nowe drogi oddane do użytku [FOTO]

Przebudowane odcinki nie są długie, ale ich dobry stan to większe bezpieczeństwo i komfort życia mieszkańców gminy Ciechanowiec. W środę (9.09) oficjalnie oddano do użytku drogi gminne z miejscowości Winna Stara do Winna Wilki i Winna Chroły oraz ulicę Konopnickiej w Ciechanowcu. 

Odcinki ze wsi Winna Stara do Winna Wilki i Winna Chroły mają łączną długość 1,162 km. Posiadały nawierzchnię żwirową w złym stanie technicznym. Drogi stanowią dojazd do terenów zabudowy mieszkaniowej jednorodzinnej zagrodowej oraz do gruntów rolnych. Nie miały właściwego profilu poprzecznego i podłużnego, co utrudniało ich odwodnienie. Ich przebieg był nieuporządkowany i niedostatecznie oznakowany.

W ramach inwestycji wykonano jezdnię o nawierzchni bitumicznej i szerokości 5,50 m, pobocza żwirowe oraz zjazdy z kruszywa naturalnego dostosowane do potrzeb właścicieli działek. Powstał też próg zwalniający z wyniesionym przejściem dla pieszych oraz peron na przystanku komunikacyjnym z utwardzonym poboczem i barierami energochłonnymi.

Przebudowa kosztowała ponad 1 mln 300 tys. zł, z czego dofinansowanie z FDS to prawie 700 tys. zł.

Wyremontowana ulica Konopnickiej w Ciechanowcu ma długość 540,5 m. Wcześniej miała nawierzchnię żwirową – dziś bitumiczną, nowe chodniki, zjazdy z kostki brukowej betonowej, kanał sanitarny oraz zieleńce. Przebudowano również dwa skrzyżowania. Koszt to ponad 1 mln 400 tys. zł, z czego dofinanasowanie z FDS wyniosło ponad 735 tys. zł.

W ramach ubiegłorocznej edycji Funduszu Dróg Samorządowych gmina Ciechanowiec realizowała 6 zadań, w tym roku o jedno więcej.

PUW

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

18 − 2 =