RN
TwitterFacebook

Gmina Ciechanowiec: Podejrzany o podpalenie domu w m. Antonin zatrzymany

54-letni mieszkaniec powiatu wysokomazowieckiego został zatrzymany w związku z podpaleniem drewnianego domu w miejscowości Antonin. Pokrzywdzona oszacowała straty na blisko 350 tysięcy złotych. 

Policjanci z Wysokiego Mazowieckiego, 18 lipca około 1.50, otrzymali zgłoszenie o pożarze jednego z domów w miejscowości Antonin. Spaleniu uległy dwie ściany zewnętrzne drewnianego domu, dach oraz wyposażenie. Pokrzywdzona, która samotnie wychowuje dwójkę dzieci, oszacowała starty na blisko 350 tysięcy złotych. Policjanci natychmiast rozpoczęli poszukiwania osoby, które mogłaby mieć związek z przestępstwem. Kryminalni skrupulatnie gromadzili i weryfikowali każdą informację mogącą przyczynić się do ustalenia podpalacza.

– Dzięki intensywnej pracy operacyjnej ustalono dane podejrzanego. Okazał się nim 54-letni mieszkaniec powiatu. Już po kilku dniach, mężczyzna został zatrzymany w mieszkaniu, w którym przebywał. W momencie zatrzymania był pod wpływem alkoholu – informuje asp. Anna Zaremba, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Wysokiem Mazwieckiem. 

54-latek jest znany mundurowym. Już wcześniej miał konflikty z prawem. Między innymi w czerwcu dokonał zniszczenia samochodu poprzez wybicie w nim szyby. Groził też podpaleniem zabudowań innemu mieszkańcowi Ciechanowca. Usiłował też dokonać kradzieży z włamaniem do metalowej kasetki z pieniędzmi, w jednym z lokali w Ciechanowcu.

Dziś (24.07.), wobec mężczyzny sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

Samorząd Gminy Ciechanowiec apeluje o pomoc pogorzelcom

Pomoc na odbudowę domu można przekazać na specjalne konto założone przy Stowarzyszeniu Rodzina w Ciechanowcu:
Nr 32 8749 0006 0000 7719 2000 0130 z dopiskiem „ Dla Beaty”

Informacje dotyczące sytuacji rodziny i wsparcia rzeczowego można uzyskać w Ośrodku Pomocy Społecznej w Ciechanowcu ul. Mickiewicza 1(siedziba Urzędu Miejskiego) oraz pod nr telefonu 86 277 11 45.

Dom, który spłonął w 2017 roku dom został wyremontowany w ramach programu Telewizji Polsat „Nasz nowy dom”. Prowadząca, Katarzyna Dowbor, w serwisie społecznościowym poinformowała, że trwają rozmowy z produkcją programu, żeby wesprzeć rodzinę w potrzebie:

 

KPP Wysokie Maz./pg

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

1 × 4 =