RN
TwitterFacebook

Gmina Ciechanowiec: Prokuratura postawiła zarzuty mężczyźnie podejrzanemu o podpalenie domu w m. Antonin

Do 10 lat pozbawienia wolności grozi Józefowi H. za zniszczenie mienia poprzez podpalenie budynku mieszkalnego w miejscowości Antonin. Taki zarzut przedstawiła 54-latkowi Prokuratura Rejonowa w Wysokiem Mazowieckiem.

W toku śledztwa ustalono, jak doszło do podpalenia domu.

Pod nieobecność domowników, będąc pod wpływem alkoholu, mężczyzna wszedł na teren posesji – informuje Dorota Ezman, z-ca prokuratura rejonowego w Wysokiem Mazowieckiem – Następnie, z uwagi na to, że dom był zamknięty, położył się na wersalce znajdującej się tarasie, z zapalonym papierosem w ręku i zasnął. Papieros w wyniku niezachowania środków ostrożności spadł na podest drewnianego tarasu powodując pożar, który swoim zasięgiem objął cały dom. Spowodowało to jego całkowite spalenie wraz ze znajdującym się we wnętrzu wyposażeniem.

Straty zostały oszacowane na 350 tys złotych. Poza tym podejrzanemu przedstawiono jeszcze 3 inne zarzuty:

Jeden dotyczy zniszczenia mienia poprzez uszkodzenie szyby w samochodzie, poprzez jej rozbicie. Natomiast dwa kolejne dotyczą kierowania gróźb karalnych pozbawienia życia i podpalenia zabudowań oraz usiłowania kradzieży z włamaniem do metalowej kasetki w jednym z lokali w Ciechanowcu. Te trzy czyny, oprócz pierwszego, nie dotyczą bezpośrednio tych samym pokrzywdzonych – podkreśla prokurator Ezman.

Mężczyzna przyznał się do zarzucanych mu czynów. Józef H. był w przeszłości karany i odbył karę 11 lat pozbawienia wolności. Aktualnie decyzją sądu wobec 54-latka zastosowany został środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.

JT

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

6 − two =