TwitterFacebook

Gmina Ciechanowiec: Razem pili, a potem okradli i pobili

Wysokomazowiecka policja zatrzymała dwóch mężczyzn podejrzanych o pobicie kijem bejsbolowym 46-latka. Cała trójka wcześniej wspólnie piła alkohol.

Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Wysokiem Mazowieckiem, w niedzielę, 23 czerwca, około godziny 23, został powiadomiony o rozboju, do którego doszło w jednej z miejscowości na terenie gminy Ciechanowiec.

Do jednego z domów wszedł zakrwawiony mężczyzna, który powiedział, że został zaatakowany przez dwóch mężczyzn informuje asp. Anna Zaremba, oficer prasowy wysokomazowieckiej komendy policji. Napastnicy, w trakcie wspólnego spożywania alkoholu, uderzyli pokrzywdzonego kijem bejsbolowym, po czym zabrali pieniądze w kwocie 2 tys. złotych oraz pojazd marki Audi i odjechali z miejsca zdarzenia.

Funkcjonariusze natychmiast rozpoczęli poszukiwania napastników. Odnaleźli najpierw porzucony pojazd przy pobliskim zalewie, a już niespełna trzy godziny od zgłoszenia do policyjnego aresztu trafili 22-latek oraz jego 54-letni znajomy, którzy wpadli w ręce mundurowych w trakcie kontroli drogowej.

Okazało się, że mężczyźni autostopem próbowali przedostać się do innej miejscowości. Obaj byli pijani. Badanie alkomatem wykazało u 22-latka prawie 0,8 promila alkoholu w organizmie, a u jego starszego kompana blisko 3,5 promila. Jak wytrzeźwieją usłyszą zarzuty – wyjaśnia Zaremba.

oprac. pg/ KPP Wysokie Mazowieckie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *