RN
TwitterFacebook

Gmina Ciechanowiec. Pożar w m. Antonin. Trwa odbudowa domu, w którym żyła samotna matka z dziećmi

Wracamy do sprawy pożaru domu, w którym mieszkała samotna matka z dziećmi. Zdarzenie miało miejsce w lipcu ub.r. Jak poinformowały władze Gminy Ciechanowiec, dom jest odbudowywany. 

Policjanci z Wysokiego Mazowieckiego, 18 lipca około 1.50, otrzymali zgłoszenie o pożarze jednego z domów w miejscowości Antonin. Spaleniu uległy dwie ściany zewnętrzne drewnianego domu, dach oraz wyposażenie. Pokrzywdzona, która samotnie wychowuje dwójkę dzieci, oszacowała starty na blisko 350 tysięcy złotych.

Sprawcą pożaru okazał się 54-letni mężczyzna, który pomagał właścicielce domu w obejściu. 

– Pod nieobecność domowników, będąc pod wpływem alkoholu, mężczyzna wszedł na teren posesji. Następnie, z uwagi na to, że dom był zamknięty, położył się na wersalce znajdującej się tarasie, z zapalonym papierosem w ręku i zasnął. Papieros w wyniku niezachowania środków ostrożności spadł na podest drewnianego tarasu powodując pożar, który swoim zasięgiem objął cały dom. Spowodowało to jego całkowite spalenie wraz ze znajdującym się we wnętrzu wyposażeniem informowała nas Dorota Ezman, z-ca prokuratura rejonowego w Wysokiem Mazowieckiem, które prowadzi śledztwo. Oskarżonemu grozi do 10 lat więzienia. 

To była ogromna tragedia dla samotnej matki z dziećmi, którzy zostali pozbawieni dachu nad głową. Sprawa była o tyle poruszająca, że w 2017 roku budynek został wyremontowany w ramach programu Telewizji Polsat „Nasz nowy dom”. O pomoc w odbudowie natychmiast zaapelowały władze gminy Ciechanowiec. Odpowiedź była ogromna. 

Założono specjalne subkonto przy Stowarzyszeniu Rodzina w Ciechanowcu z dopiskiem dla Beaty. Ogólna kwota wpłat darczyńców wyniosła 86 159,56 zł, za którą zakupiono materiały budowlane zgodnie z przedstawionymi fakturami zakupu znajdującymi się w dokumentacji Stowarzyszenia Rodzina.
 
Stowarzyszenie w ramach złożonego wniosku o wsparcie finansowe rodziny do Fundacji PGNiG S.A. im. Ignacego Łukasiewicza z siedzibą w Warszawie, otrzymało darowiznę na kwotę 10 000 zł z przeznaczeniem na zakup okien i drzwi wejściowych zgodnie z przedstawionym kosztorysem. 
 
W pomoc zaangażowała się także Katarzyna Dwobor, prowadząca program “Nasz Nowy Dom”. Razem z ekipą telewizyjną ma wykończyć budynek. 
 

red. pg
 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

11 − 2 =