RN
TwitterFacebook

Gmina Ciechanowiec: Umowy na kolejne inwestycje drogowe podpisane

Droga Winna Stara – Winna-Chroły i ulica Konopnicka w Ciechanowcu to kolejne inwestycje drogowe, na które zostały podpisane umowy z wykonawcą. Pieniądze na przebudowę udało się pozyskać z Funduszu Dróg Samorządowych.
 
W ramach przebudowy ulicy Konopnickiej przewiduje przebudowę ulicy z nawierzchni gruntowej na nawierzchnię bitumiczną wraz z chodnikami o łącznej długości 540,5 m wraz z budową kanalizacji sanitarnej. Termin zakończenia realizacji inwestycji to koniec września 2020 roku. Wartość robót budowlanych wynosi blisko 1,4 mln złotych, z czego około 744 tys. zł stanowi dofinansowanie uzyskane ze środków Funduszu Dróg Samorządowych.

Druga inwestycja, na którą podpisano umowę, to przebudowa dróg gminnych Winna Stara – Winna-Wilki i Winna Stara – Winna-Chroły. Zakres prac przewiduje wykonanie nawierzchni z masy mineralno-asfaltowej szerokości 5,5 m na dwóch odcinkach tych dróg o łącznej długości 1,162 km, poboczy żwirowych z kruszywa naturalnego z dodatkiem 35% łamanego stabilizowanego mechanicznie, zjazdów z kruszywa naturalnego z dodatkiem 35% łamanego stabilizowanego mechanicznie, progu zwalniającego płytowego z wyniesionym przejściem dla pieszych z gotowych elementów gumowych, peronu na przystanku komunikacyjnym i ustawieniu barier energochłonnych.

Termin zakończenia robót budowlanych przyjęto na dzień 30 listopada 2020 roku. Wartość realizacji zadania wynosi blisko 1,3 mln zł, z czego około 683 tys. zł stanowi dofinansowanie uzyskane ze środków Funduszu Dróg Samorządowych.

Prace tych dwóch inwestycji prowadzone będą przez Firmę Transportowo-Usługową Mirosław Przesmycki z siedzibą w Małkini.

 
UM Ciechanowiec/red. pg
 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

eight − 7 =