RN
TwitterFacebook

Gmina Ciechanowiec: W domu miał mały arsenał nielegalnej broni

Wysokomazowieccy policjanci przejęli 660 sztuk amunicji, pistolet maszynowy i rewolwer. Nielegalny arsenał znajdował się na posesji 48-latka w jednej z miejscowości w gminie Ciechanowiec. 

W poniedziałek (3.02.) przed południem wysokomazowieccy policjanci wkroczyli do jednego z domów w gminie Ciechanowiec. Funkcjonariusze podejrzewali, że mieszkający tam mężczyzna może przechowywać broń i amunicję nie mając wymaganego zezwolenia.

Przypuszczenia mundurowych potwierdziły się, gdy w jednym z pomieszczeń gospodarczych znaleźli  660 sztuk amunicji, pistolet maszynowy z magazynkiem oraz rewolwer. Arsenał schowany był w metalowej szafie – asp. Anna Zaremba, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Wysokiem Mazowieckiem. 

Policjanci natychmiast zatrzymali mężczyznę, a zabezpieczoną broń przekazali do specjalistycznych badań. Wczoraj, 48-latek usłyszał już zarzut. Teraz jego dalszym losem zajmie się sąd.

Wysokomazowieccy funkcjonariusze ustalają m.in. skąd pochodziła broń i amunicja.

Policjanci przypominają, że zgodnie z artykułem 236 § 2 kodeksu karnego – kto bez wymaganego zezwolenia posiada broń palną lub amunicję, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.

KPP Wysokie Mazowieckie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

8 − three =