RN
TwitterFacebook

Gmina Kulesze Kościelne: Miał w domu broń bez pozwolenia

Wysokomazowieccy policjanci ujawnili i zabezpieczyli jednostkę broni oraz 43 sztuki amunicji do broni palnej. Do sprawy został zatrzymany 50-letni mieszkaniec gminy Kulesze Kościelne. Teraz jego dalszym losem zajmie się sąd.

Do zatrzymania doszło w miniony poniedziałek (2.12.). Z uzyskanych przez policję wcześniej informacji wynikało, że 50-latek może posiadać broń oraz amunicję, gdyż poluje w kompleksach leśnych, a pozwolenia nie ma.

W garażu, policjanci ujawnili 43 sztuki amunicji do broni palnej oraz wiatrówkę sprężynową z dolnym naciągiem i zamontowaną lunetą. Do sprawy został zatrzymany 50-latek. Teraz jego dalszym losem zajmie się sądinformuje asp. Anna Zaremba, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Wysokiem Mazowieckiem.

To już kolejna osoba z powiatu wysokomazowieckiego, która została zatrzymana w związku z posiadaniem broni bez zezwolenia. Na koniec listopada policjanci pojechali na interwencję do jednego z domu w gminie Klukowo. Tam okazało się, że awanturujący się mężczyzna ma broń. 63-latek został zatrzymany.

Za posiadanie bez wymaganego zezwolenia, broni palnej i amunicji grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

KPP Wysokie Mazowieckie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *