RN
TwitterFacebook

Gmina Kulesze Kościelne: Mieszkańcy poszli do urn i zdobyli nowy wóz strażacki

Gmina Kulesze Kościelne zwycięzcą „Bitwy o wozy” w województwie podlaskim. To w tej gminie odnotowano najwyższą frekwencję w pierwszej turze wyborów prezydenckich w naszym województwie.

– Nasza gmina słynie z tego, że jest wysoka frekwencja, a tym razem z racji tej akcji też i chęci pomocy strażakom frekwencja była wyjątkowo wysoka. To cieszy zawsze. To jest zawsze takie miłe dla oka i też świadczy o tym, że mieszkańcy są zaangażowani w sprawy społeczne mówi wójt gminy, Stefan Grodzki.

Do strażaków ma trafić samochód o wartości około 800 tys. złotych. Jak mówi wójt Grodzki, pojazd przysłuży się gminie:

– Tutaj na terenie gminy Kulesze mamy cztery jednostki OSP. Sprzęt jest już dosyć wysłużony. Szczególnie tutaj myślimy o jednostce w Kuleszach Kościelnych, która jest w systemie ratownicz-gaśniczym. I najprawdopodobniej ten sprzęt trafi tam, ale tutaj decyzja będzie konsultowana z Państwową Strażą Pożarną i dopiero wtedy podejmiemy ostateczną decyzje, gdzie to trafi. Póki co czekamy na potwierdzenie z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, że taki wóz do nas trafi.

„Bitwa o wozy” to inicjatywa Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, zgodnie z którą, w każdym województwie gmina do 20 tys mieszkańców z największą frekwencją w pierwszej turze wyborów otrzyma środki na sfinansowanie w całości wozu strażackiego. W gminie Kulesze Kościelne frekwencja wyniosła 71,92%.

jt

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *