RN
TwitterFacebook

Gmina Sokoły: Pociągi towarowe zatrzymują się na terenie samorządu

Po dwudziestu latach pociąg wjechał na tory w gminie Sokoły. O powrót kolei od lat walczyły zarówno władze gminy, jak i przedsiębiorcy, co mogłoby przyczynić się do rozwoju gminy.

Ta kolej zawsze była dla nas bardzo ważna – mówił w audycji Gość Dnia Radia Nadzieja, wójt gminy Sokoły, Józef Zajkowski:

– Miało to większe znaczenie, kiedy mniej samochodów, mniej pojazdów, ale uważaliśmy, że ta kolej powinna funkcjonować. Tu jeździły piętrowe pociągi. Oczywiście, to jest historia, ktoś powie. Ja jestem świadom, ja w pełni to rozumiem, że pewnych rzeczy i procesów nie zmienimy i od tego momentu nigdy, ani na chwilę nie zaniechaliśmy, nie poddaliśmy się. Była walka. 

Przez 20 lat wraz z panem wójtem uświadamialiśmy wszystkim, że ta kolej ma ogromny sens – podkreśla Andrzej Remisiewicz, właściciel firmy Trans-Rol:

– Ona nie ma tylko sensu dla mnie, jako przedsiębiorcy, ale ona ma sens dla wszystkich przedsiębiorców i przede wszystkim dla polskich użytkowników dróg, bo ten pociąg, który dzisiaj dostarczy nam tysiąc ton towaru to o 50 samochodów mniej na polskich drogach, zatłoczonych drogach. Dlatego też patrzmy na to gospodarczo, patrzmy na to przez pryzmat bezpieczeństwa.

Pierwszy pociąg od dwudziestu lat wjechał dzisiaj na bocznicę w miejscowości Kruszewo-Wypychy o godzinie 11. 

jt

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

eighteen + five =