TwitterFacebook

Gminy Nowogród, Mały Płock i Wysokie Maz. skorzystają z dotacji

W Urzędzie Marszałkowskim w Białymstoku podpisano wczoraj (04.09) 18 umów z gminami z województwa podlaskiego na dofinansowanie z RPO. Umowy wspierają programy skierowane na zieloną energię, na zorganizowanie klubu seniora bądź rewitalizację zabytkowych budynków, placów oraz boisk. Wartość dofinansowania to łącznie prawie 14 mln zł. Dotacje otrzymały też gminy Nowogród, Mały Płock oraz Wysokie Mazowieckie.

Mieszkańcy gminy Nowogród, którzy chcieli skorzystać z dofinansowania na montaż instalacji fotowoltaicznych i kolektorów słonecznych mogą być zadowoleni. – Mamy zadeklarowanych 100 osób, które skorzystają z projektu. Jest to 48 instalacji fotowoltaicznych, 52 instalacje solarne – mówi burmistrz miasta i gminy Nowogród Grzegorz Palka.

Wartość projektu to 1 mln 600 tys. zł. Dotacja z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego dla gminy Nowogród wynosi ponad 970 tys. zł.

W Małym Płocku powstanie Klub Seniora. Będą z niego korzystać osoby starsze, samotne i niepełnosprawne. – Projekt skierowany jest do osób 60 plus – mówi Józef Dymerski, wójt gminy Mały Płock.

W placówce będą organizowane zajęcia z psychologiem, prawnikiem, różnego rodzaju warsztaty i wycieczki. Na jej utworzenie gmina Mały Płock otrzymała dotację z Urzędu Marszałkowskiego w kwocie 100 tys. zł.

Będą nowe boiska, place zabaw, punkty obsługi rowerzystów i altany. Wszystko to już niedługo w ośmiu miejscowościach należących do gminy Wysokie Mazowieckie. Inwestycje dotyczą miejscowości Zawrocie-Nowiny, Gołasze-Górki, Brok, Osipy-Kolonia, Wiśniówek, Stara Ruś, Jabłoń-Uszyńskie, Wólka Duża, Wólka Mała. – Poprawi to estetykę miejscowości – zaznacza wójt gminy Wysokie Mazowieckie Krzysztof Krajewski.

Na realizację tego zadania gmina Wysokie Mazowieckie otrzymała ponad 360 tys. zł dotacji z Urzędu Marszałkowskiego. Koszt całej inwestycji to prawie 450 tys. zł.

Marzena Wiśniewska/Katarzyna Wasilewska

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *