TwitterFacebook

Kongres 590: Mlekovita z nagrodą Prezydenta RP [FOTO]

Spółdzielnia Mleczarska Mlekovita otrzymała nagrodę Prezydenta RP. Nagrodę z rąk Andrzeja Dudy odebrał prezes Mlekovity Dariusz Sapiński. Mlekovita została wyróżnioona w kategorii „odpowiedzialny biznes”.

Gala nagród gospodarczych Prezydenta RP zwieńczyła pierwszy dzień tegorocznego Kongresu 590, jaki odbywa się w Jasionce koło Rzeszowa. To według wielu najważniejsze tegoroczne wydarzenie roku w kraju.

Nagrodę gospodarczą Prezydenta RP przyznano w sześciu kategoriach: lider małych i średnich przedsiębiorstw, narodowy sukces, międzynarodowy sukces, odpowiedzialny biznes, startup.pl oraz badania i rozwój. Do nagrody w każdej kategorii nominowano trzy firmy.

W gronie nominowanych do nagrody gospodarczej prezydenta w kategorii „odpowiedzialny biznes” znalazła się Spółdzielnia Mleczarska Mlekovita. Decyzją prezydenta Andrzeja Dudy to właśnie SM Mlekovita została uhonorowana tą nagrodą.

To jest mega wyróżnienie(…) Jest to satysfakcja i wyróżnienie dla piętnastu tysięcy hodowców i producentów doskonałego mleka, czterotysięcznej załogi, no a przede wszystkim dla konsumentów, że ci polscy konsumenci uwierzyli w wysoką jakość tych wyrobów. Dzięki temu mogłem odebrać nagrodę. Odpowiedzialny biznes zobowiązuje – mówi prezes Mlekovity Dariusz Sapiński.

Ponadto prezydent Andrzej Duda przyznał nagrodę indywidualną. Ta trafiła w ręce Macieja Wieczorka, współzałożyciela biotechnologicznego Mabionu i założyciela spółki farmaceutycznej Celon Pharma.

Kongres 590 odbywa się w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym w Jesionce koło Rzeszowa. Jego organizatorem jest Fundacja im. Sławomira Skrzypka.

mk

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *