TwitterFacebook

Letnie Kino Nadziei w Czyżewie

Czyżew to kolejna miejscowość w regionie, w której gościło Letnie Kino Nadziei. Z racji niesprzyjającej pogody projekcje, zarówno pierwszego jak i drugiego dnia, zorganizowano w Gminnym Ośrodku Kultury. Mieszkańcy Czyżewa i okolic nie zawiedli.

Szczególnie piątkowa projekcja filmu „Biała jak mleko, czerwona jak krew”, cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem. Przybyła na nią spora grupa młodzieży, a dzięki temu, że film wyświetlany był w sali kinowo-widowiskowej, wszyscy mieli miejsca siedzące. Zapewne gdyby projekcja była w plenerze, jak wcześniej przewidywano, zabrakłoby leżaków.

Drugi film, pod tytułem „Wyklęty” zgromadził trochę mniej publiczności, niemniej jednak ci, którzy przyszli, podkreślali wartość zarówno samych dzieł filmowych, jakich trudno szukać w typowo komercyjnych kinach, jak też samą ideę Letniego Kina Nadziei. Jak mówili – chętnie przyjdą na takie wydarzenia w roku przyszłym. 

Po Czyżewie pora na Ostrów Mazowiecką. Tam Letnie Kino Nadziei gościć będzie w niedzielę i poniedziałek (23 i 24 lipca). Tym samym zakończy się pierwsza tura tegorocznego wydarzenia. To z racji czekającego nas w nadchodzącym tygodniu festiwalu „Tykocin – królewskie śpiewanie”.

Po festiwalu w Tykocinie Letnie Kino Nadziei ruszy w drugi tegoroczny etap. Ten będzie się składał z kilku odcinków, a filmy będziemy prezentować w: Jedwabnem (1-2 sierpnia), Zambrowie (3-4 sierpnia), Grajewie (7-8 sierpnia), Szczuczynie (9-10 sierpnia) i Radziłowie (13-14 sierpnia). 

mk

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *