RN
TwitterFacebook

Nadzieja w Regionie z wizytą w Czyżewie [RETRANSMISJA/FOTO]

Dziś (07.11) terenowe studio Radia Nadzieja gościło w Czyżewie. Miejscowość położna jest nad rzeką Brok w południowo-zachodniej części województwa podlaskiego w powiecie wysokomazowieckim, na skrzyżowaniu ważnych szlaków komunikacyjnych: linii kolejowej Warszawa – Białystok i drogi krajowej nr 63 Łomża – Siedlce. Jest to bardzo stara miejscowość z bogatą  i ciekawą historią. Pierwsze wzmianki o Czyżewie sięgają czasów wczesnośredniowiecznych. Do rozwoju tej miejscowości przyczyniło się przeprowadzenie w 1854 roku linii kolejowej Warszawa – Petersburg. Korzystne zmiany przyniosła też przeprowadzona  w 1990 roku reforma samorządowa. Istotnym wydarzeniem, które wpisało się w kartę historii gminy było odzyskanie praw miejskich z początkiem 2011 roku. Pierwszym burmistrzem miasta i gminy Czyżew została ówczesna wójt gminy Anna Bogucka.

Dzisiejsza audycja “Nadzieja w Regionie” nadawana była prosto w Muzeum Ziemi Czyżewskiej. W podróż po historii tych terenów zabrał nas Przemysław Wasilewski:

O braku czasu i co z tego wynika, coraz częstszym sięganiu po audiobooki mówiła w rozmowie z Marzeną Wiśniewską kierownik Biblioteki Publicznej Gminy Czyżew. Katarzyna Kazimierczuk odniosła się do tematu stanu czytelnictwa w gminie:

Katarzyna Kostro z Gminnego Ośrodka Kultury w Czyżewie odpowiadała na pytania dotyczące rozwoju kulturalnego gminy:

 

 

Anna Kazimierczuk ze Stowarzyszenia Kulturalnego Ziemi Czyżewskiej mówiła o tym w  jaki sposób instytucja otwiera się na lokalną społeczność: 

Ostatnim gościem we wtorkowej audycji “Nadzieja w Regionie” była burmistrz Czyżewa Anna Bogucka. Rozmowa objęła tematy jakości życia w gminie, inwestycji realizowanych w ostatnim czasie, wykorzystania zrewitalizowanych przestrzeni oraz spraw związanych z oświatą: 

Do odsłuchania retransmisji programu zachęca prowadząca dzisiejsze wydanie audycji “Nadzieja w Regionie” Marzena Wiśniewska. 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

two × three =