RN
TwitterFacebook

Olimpiada Promocji Zdrowego Stylu Życia

13.12.2019 w Zambrowie odbył się etap rejonowy 28 edycji Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia.  Jest to ogólnopolski konkurs dla tych, którzy wiedzą, jak zdrowo i aktywnie żyć. Objęty został patronatem: Państwowej Inspekcji Sanitarnej, Krajowego Centrum do spraw AIDS, Instytutu Żywności i Żywienia oraz Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Obejmuje ogromny zakres wiedzy z wielu dziedzin naukowych m.in. biologii, dietetyki, biochemii, ekologii, ochrony środowiska, przeciwdziałania uzależnieniom, w tym HIV i AIDS, znajomości zasad udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, czy wiedzy o funkcjonowaniu i historii PCK. Zadania są bardzo trudne a ich ilość i stopień trudności na kolejnych etapach wzrasta. Oprócz wiedzy teoretycznej uczestnicy olimpiady angażują się w akcje promujące zdrowie w szkole i środowisku lokalnym.

Miejski Zespół Szkół w Wysokiem Mazowieckiem reprezentowała drużyna w składzie: Nikola Jankowska, Dominika Grochowska z kl. VIII B oraz Antonina Knieć z kl. VII B.

Po raz kolejny dziewczęta pokazały klasę i uplasowały się drużynowo na I miejscu. Nikola w klasyfikacji indywidualnej zajęła II miejsce. Uczennice przygotowane zostały przez p. Katarzynę Bartłomiejczuk.

 – Olimpiada Promocji Zdrowego Stylu Życia to konkurs inny niż wszystkie. Tak, bo wymagał od nas ogromnej wiedzy z wielu dziedzin naukowych. Po wejściu do sali, w której pisałyśmy test, ogarnął nas mały stresik, który szybko udało się nam opanować i bardzo dobrze rozwiązać test. Byłyśmy z siebie zadowolone. Potem (o zgrozo) odbywała się dogrywka, w której wzięła udział nasza koleżanka. Nie było łatwo … Potem czekanie na werdykt. Najpierw zwycięzcy indywidualni. I tu niespodzianka – Nikola na II miejscu. Brawo! Potem klasyfikacja drużynowa. III miejsce – nie my, II też nie należało do nas, I miejsce – Miejski Zespół Szkół – Szkoła Podstawowa nr 2 w Wysokiem Mazowieckiem. Brzmiało to pięknie. Byłyśmy z siebie takie dumne, nie wspominając o naszej Pani! To cudowne uczucie, które ciężko wyrazić słowami, to trzeba przeżyć. Tygodnie pracy zwieńczone sukcesem.  

– Sukces zawdzięczamy p. Katarzynie Bartłomiejczuk i za to jej serdecznie dziękujemy. To właśnie pani Kasia motywuje do dalszej nauki, zaraża uczniów zamiłowaniem do biologii, chęcią głębszego poznawania tego przedmiotu, ale przede wszystkim zaraża nas swoją energią i entuzjazmem. Podczas Olimpiady była dla nas ogromnym wsparciem. Jesteśmy wdzięczne! Dodają wspólnie Dominika, Nikola i Antosia.

red

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *