TwitterFacebook

OSP z powiatu wysokomazowieckiego otrzymały pieniądze na sprzęt

Ponad 200 tys. złotych dostaną na doposażenie w sprzęt ratowniczo-gaśniczy strażacy ochotnicy z powiatu wysokomazowieckiego. Tak zdecydowali radni sejmiku województwa podlaskiego. W całym województwie będzie to w sumie 2 mln złotych.

W powiecie wysokomazowieckim wsparcie finansowe trafi do OSP w Wysokiem Mazowieckiem oraz jednostek OSP w gminach: Wysokie Mazowieckie, Ciechanowiec, Czyżew, Nowe Piekuty oraz Szepietowo.

OSP Jabłoń Jankowce w gminie Nowe Piekuty wzbogaci się w nowy samochód ratowniczo-gaśniczy. Radni województwa podlaskiego podjęli decyzję o przyznaniu tej jednostce 70 tys. złotych. Taką samą kwotę otrzyma również OSP Dąbrowa Dzięciel w gminie Wysokie Mazowieckie na zakup średniego samochodu pożarniczego. Do Ciechanowca na sprzęt ratowniczo-gaśniczy trafi 47 tys. złotych, do Czyżewa 25 tys. złotych, do Szepietowa 10 tys. złotych, do Wysokiego Mazowieckiego 20 tys. złotych.

Radości z tego, że OSP Dąbrowa Dzięciel odbierze kluczyki do nowego samochodu ratowniczo-gaśniczego nie kryje wójt gminy Wysokie Mazowieckie Krzysztof Krajewski. Pojazd zastąpi wysłużonego, prawie trzydziestoletniego Jelcza. – Mam nadzieję, że będzie to możliwe już wczesną jesienią, bo to prężnie działająca jednostka włączona w struktury KSRG – zaznacza Krzysztof Krajewski.

Na terenie powiatu wysokomazowieckiego funkcjonuje ponad 70 jednostek OSP. 17 jednostek włączonych jest do KSRG. Starszy brygadier Tomasz Sieńczuk, zastępca komendanta powiatowego PSP w Wysokiem Mazowieckiem, podkreśla wzorową współpracę PSP i OSP na tym terenie. – Na pewno jednostki z KSRG to jest ta nasza czołówka, która dysponuje największym potencjałem – podkreśla. Jednostki OSP w powiecie skupiają w sumie ponad tysiąc strażaków ochotników.

Marzena Wiśniewska

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *