RN
TwitterFacebook

Podlaskie. Muzeum w Ciechanowcu zamknięte do odwołania

Zamknięte dla odwiedzających zostały ekspozycje i wtrzymana oferta wynajmu. Odwołano 40. Konkurs Gry na Instrumentach Pasterskich oraz festyn „Jesień w polu i zagrodzie”. Na przyszły rok przesunięto też Konkurs na Najlepiej Zachowany Zabytek Wiejskiego Budownictwa. Decyzja o zamknięciu Muzeum Rolnictwa im. ks. Krzysztofa Kluka w Ciechanowcu została podjęta w związku z panująca epidemią.

 „W związku z rosnącą liczbą zakażeń spowodowaną rozprzestrzenianiem się wirusa SARS-Cov-2, muzeum zostaje zamknięte dla zwiedzających do odwołania. Wstrzymana zostaje także oferta w zakresie wynajmów”  – poinformowano w komunikacie umieszczonym na stronie internetowej Muzeum.

W związku z sytuacją epidemiczną, muzeum przesunęło na przyszły rok realizację 16. edycji Konkursu na Najlepiej Zachowany Zabytek Wiejskiego Budownictwa Drewnianego w Województwie Podlaskim w 2020 roku zostaje przesunięta na 2021 rok.
Wszystkie zgłoszenia, które Muzeum Rolnictwa otrzymało lub otrzyma w roku bieżącym, będą oceniane przez jury w 2021 roku, dlatego organizatorzy konkursu zachęcają do nadsyłania zgłoszeń obiektów spełniających regulamin.

W związku z sytuacją epidemiczną nie odbędzie się też zaplanowana na początek grudnia 40. edycja  Konkursu Gry na Instrumentach Pasterskich. Zrezygnowano również z organizacji plenerowej imprezy „Jesień w polu i zagrodzie”.

źródło: Muzeum Rolnictwa im. K. Kluka w Ciechanowcu

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

three × 4 =