TwitterFacebook

Powiat wysokomazowiecki: Dwa wozy strażackie trafiły do jednostek OSP [ FOTO]

OSP Jabłoń Kościelna oraz OSP Hodyszewo wzbogaciły się o nowe samochody ratowniczo-gaśnicze. W uroczystości wziął udział m.in. wiceminister Spraw Wewnętrznych i Administracji, Jarosław Zieliński.

– Dzisiaj gromadzi nas tutaj w Jabłoni Kościelnej okazja, na którą wiele jednostek OSP oczekuje – powiedział wiceminister Jarosław Zieliński. –  Przekazujemy dziś samochód ratowniczo-gaśniczy OSP w Jabłoni Kościelnej, a w ramach przesunięć sprzętu inna jednostka w Hodyszewie skorzysta z większego samochodu ratowniczo-gaśniczego. Tych potrzeb, zwłaszcza jeśli chodzi o samochody jest bardzo dużo. Jest ponad 16 tysięcy jednostek w Polsce. Strażacy w Polsce średnio co minutę wyjeżdżają do zdarzenia. Chcę wam za to podziękować, że jesteście zawsze gotowi i zawsze blisko ludzi. Strażacy ochotnicy stanowią niezwykle istotny komponent dla naszego bezpieczeństwa lokalnego, wewnętrznego. We współpracy z samorządami, z samymi jednostkami OSP i innymi podmiotami, staramy się wspierać te zakupy zarówno jeśli chodzi o samochody jak i inne potrzeby.

Ochotnicza Straż Pożarna w Jabłoni Kościelnej otrzymała średni samochód ratowniczo-gaśniczy marki STAR, który do tej pory służył strażakom kształcącym się w Szkole Aspirantów PSP w Poznaniu. Mały samochód ratowniczo-gaśniczy marki Ford, będący w posiadaniu jednostki OSP Jabłoń Kościelna, został przekazany OSP Hodyszewo.

Podczas uroczystości, która odbyła się 26 sierpnia w Jabłoni Kościelnej, dokonano symbolicznego przekazania kluczy do nowych pojazdów oraz poświęcenia samochodów przez ks. Andrzeja Łapińskiego, proboszcza parafii w Jabłoni Kościelnej. Radny Rady Powiatu, Leszek Dąbrowski wręczył Wiceministrowi Jarosławowi Zielińskiemu oraz Komendantowi Wojewódzkiemu PSP, Jarosławowi Wendtowi podziękowania za dotychczasową pomoc i wsparcie okazywane jednostkom OSP na terenie powiatu wysokomazowieckiego.

pg/Powiat wysokomazowiecki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *