RN
TwitterFacebook

Powiat wysokomazowiecki. Dziecięca Szkoła Bezpieczeństwa – młodzi studenci przyglądali się pracy strażaków [FOTO]

Za uczestnikami Dziecięcej Szkoły Bezpieczeństwa drugie zajęcia. Tym razem młodzi studenci przyglądali się pracy strażaków z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Wysokiem Mazowieckiem. 

W siedzibie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Wysokiem Mazowieckiem odbyła się druga lekcja w ramach „Dziecięcej Szkoły Bezpieczeństwa”. Tematem zajęć było szeroko rozumiane bezpieczeństwo.

Zajęcia, dzieci rozpoczęły od zwiedzania stanowiska kierowania. Następnym elementem prelekcji były pokazy ratownictwa wodnego na stawie w Parku Miejskim. Omawiano niebezpieczeństwa, na które można się natknąć podczas zimowych wędrówek, a w szczególności zasady bezpiecznego zachowania przy zbiornikach wodnych. Strażacy zaprezentowali techniki ratowania osób tonących. Do niesienia pomocy czynnie włączyły się również dzieci co  sprawiło im wiele satysfakcji.

Ważnym elementem lekcji była też edukacja w zakresie udzielania pierwszej pomocy w sytuacjach, na które dzieci mogą się natknąć w codziennym życiu. Po zakończonej części teoretycznej uczniowie oglądali pojazdy oraz odzież wykorzystywaną przez strażaków  w codziennej służbie.

KPP Wysokie Mazowieckie/red. pg

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *