RN
TwitterFacebook

Powiat wysokomazowiecki. OSP Tłoczewo ma już 50 lat [FOTO]

15 września druhowie i druhny z Ochotniczej Straży Pożarnej w Tłoczewie obchodzili 50. rocznicę utworzenia jednostki. Podczas uroczystości wręczono m.in. odznaczenia i podziękowania.

Ochotnicza Straż Pożarna w Tłoczewie została utworzona w 1969 roku i jest jedną z 9 jednostek OSP na terenie gminy Nowe Piekuty. Wójt gminy, Marek Kaczyński serdecznie podziękował wszystkim, którzy przyczynili się do powstania jednostki oraz dbali o jej funkcjonowanie przez ostatnich pięćdziesiąt lat.

–  Życzę wam przede wszystkim, aby akcji było jak najmniej i abyście zawsze mogli trwać w gotowości, by nieść pomoc drugiemu człowiekowi. Po to są ochotnicy, którzy nie otrzymują za swoją działalność wynagrodzenia, a z własnej woli zawsze stoją na straży bezpieczeństwa – mówił Marek Kaczyński.

W trakcie uroczystości przypomniano najważniejsze wydarzenia w historii istnienia jednostki OSP Tłoczewo, wręczono odznaczenia za wysługę lat, a także podziękowania i statuetki wszystkim, którzy wspierali funkcjonowanie OSP Tłoczewo. Starosta wysokomazowiecki, Bogdan Zieliński złożył druhnom i druhom serdeczne gratulacje z okazji 50. rocznicy powstania jednostki i życzył wszystkim ochotnikom bezpiecznych powrotów z akcji.

Powiat wysokomazowiecki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

five − four =