RN
TwitterFacebook

Powiat wysokomazowiecki: Policjanci pracują już w nowym budynku [FOTO]

Miał zostać zlikwidowany, ale ocalał i zyskał nową siedzibę. W Sokołach oddano do użytku budynek posterunku policji, w którym swoją służbę pełni sześciu funkcjonariuszy. 

O budowę nowej siedziby dla policjantów w Sokołach zabiegały władze oraz mieszkańcy. Ta, w której do wcześniej pracowali, mimo licznych remontów, była w fatalnym stanie. Nowy budynek powstał dokładnie w tym samym miejscu, na działce przy ul. Nowy Świat i został zaprojektowany według najnowszych standardów.

Na 171,36 metrach kwadratowych powierzchni użytkowej znajduje się strefa ogólnodostępna wraz z poczekalnią, pomieszczenia magazynowe, szatnie wraz z zapleczem sanitarnym, pokój  socjalny i kotłownia, a także pomieszczenia, w których pracować będą funkcjonariusze. Działkę pod budowę nowej siedziby Posterunku Policji w Sokołach oraz środki na przygotowanie projektu inwestycji zostały przekazane przez Wójta Gminy Sokoły Pana Józefa Zajkowskiego.

W Posterunku Policji w Sokołach podległym Komendzie Powiatowej Policji w Wysokiem Mazowieckiem służbę pełni sześciu funkcjonariuszy: kierownik Posterunku Policji, trzech dzielnicowych oraz dwóch funkcjonariuszy służby patrolowo-interwencyjnej. Budowa nowej siedziby posterunku została zrealizowana ze środków „Programu modernizacji Policji, Straży Granicznej, Państwowej Straży Pożarnej i Służby Ochrony Państwa na lata 2017- 2020”. Kamień węgielny pod inwestycję został wmurowany 1 kwietnia 2019 roku.

Uroczystość otwarcia nowego posterunku w Sokołach miała miejsce 30 września br. Po ceremonii przekazania klucza, Kapelan Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku ks. Leon Grygorczyk, Kapelan wysokomazowieckiej Policji ks. kan. Edward Łapiński oraz Proboszcz Bazyliki Mniejszej w Sokołach ks. Zdzisław Dylnicki wraz z wikariuszem poświęcili nową siedzibę jednostki policji.

Podlaska Policja/pg

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *