RN
TwitterFacebook

Powiat wysokomazowiecki: Strażacy mają nowego Komendanta PSP [FOTO]

W miniony weekend nominację na Komendanta PSP w Wysokiem Mazowieckiem odebrał młodszy brygadier Adam Frankowski. Uroczystość w Jabłoni-Jankowcach była też okazją do przekazania trzem jednostkom OSP z gminy Nowe Piekuty kluczyków do wozów strażackich.

– W imieniu samorządu powiatu wysokomazowieckiego chciałbym podziękować panu Komendantowi Wojewódzkiemu, Jarosławowi Wendtowi za powołanie nowego komendanta PSP w Wysokiem Mazowieckiem. Pan generał, jak sam zaznaczył, obserwuje pana komendanta od dwóch miesięcy, ja mam możliwość obserwowania go trochę dłużej i zapewniam, tak jak znalazło się to w mojej opinii, że jest to trafny wybór. Panie komendancie powiatowy, życzę na tej nowej drodze zawodowej samych sukcesów i zapewniam o dobrej współpracy samorządu powiatu wysokomazowieckiego z Komendą Powiatową PSP – mówił Bogdan Zieliński, starosta wysokomazowiecki.

Mł. bryg. Adam Frankowski, dotychczasowy p.o. Komendanta Powiatowego PSP w Wysokiem Mazowieckiem, 28 września odebrał z rąk Podlaskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP, nadbryg. Jarosława Wendta oraz wiceministra Spraw Wewnętrznych i Administracji, Jarosława Zielińskiego nominację na Komendanta Powiatowego PSP.

– Decyzja pana komendanta wojewódzkiego jest wyrazem uznania dla pana dotychczasowej pracy, służby, postawy i dla pana zasług – powiedział wiceminister Jarosław Zieliński. – Proszę przyjąć tę decyzję, jako decyzję z moją akceptacją, ponieważ też pana obserwuję, tak jak wszystkich komendantów, gdzie mamy sytuacje przejściowe. Serdecznie panu gratuluję i jestem przekonany, że świetnie pan będzie kierował Państwową Strażą Pożarną w Wysokiem Mazowieckiem, a standardy są tu wysokie. Objął pan tę funkcję po wieloletnim komendancie, którego wszyscy znamy i cenimy, panu Andrzeju Kocu. Wierzę, że pan sprosta temu zadaniu i będzie to jednostka nadal tak znakomicie prowadzona.

Podczas uroczystości dokonano także poświęcenia oraz przekazania nowego średniego samochodu ratowniczo-gaśniczego jednostce OSP Jabłoń Jankowce, zakupionego ze środków gminy Nowe Piekuty, Funduszu Ochrony Środowiska, MSWiA i samorządu województwa podlaskiego. Wójt gminy Nowe Piekuty, Marek Kaczyński przekazał również ciężki samochód ratowniczo-gaśniczy jednostce OSP Skłody Borowe oraz średni samochód ratowniczo-gaśniczy jednostce OSP Kostry Noski.

– Kupujemy tych samochodów coraz więcej, bo druhowie ich potrzebują – zaznaczył wiceminister Zieliński. – Mamy w tym względzie okres bicia rekordów. W tym roku kupujemy 490 samochodów ratowniczo-gaśniczych dla jednostek OSP w całej Polsce, a w województwie podlaskim 31. Jest to absolutny rekord, niespotykany wcześniej. Druhny i druhowie, jesteście wolontariuszami, to nie jest wasz zawód, na ogół wykonujecie inne zawody, a spieszycie z pomocą wtedy, gdy jest wezwanie. To wynika z waszej ofiarności i chęci pomocy bliźnim. Zostawiacie bliskich, swoje rodziny, żeby ratować obcych, bliźnich, sąsiadów, członków lokalnej wspólnoty. To piękna, szlachetna postawa. Ponad 16 tysięcy jednostek OSP w naszym kraju to fenomen na skalę europejską i światową. Tego żaden kraj inny nie ma. Dlatego, że jesteście tak dzielni i ofiarni, staramy się wspierać was na wszelkie możliwe sposoby.

Powiat wysokomazowiecki/Fot. Nina Czapska

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

five × 5 =