TwitterFacebook

Powiat wysokomazowiecki: Uczniowie mogą liczyć na dodatkowe zajęcia

146 uczniów ze Szkoły Podstawowej w Jabłonce Kościelnej może liczyć na dodatkowe zajęcia. Zarząd Województwa przyznał na środowym (14.08) posiedzeniu dotacje na ten cel z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego.

Dla uczniów SP w Jabłonce Kościelnej (gm. Wysokie Mazowieckie) zostaną zorganizowane zajęcia wyrównawcze, koła zainteresowań, wyjazdy edukacyjne. Prowadzone będą również dodatkowe zajęcia pozwalające na rozwój zainteresowań i kompetencji kluczowych, m.in. w zakresie technologii informacyjnej, matematyki i przyrody, języków obcych. W szkole zastosowane zostanie nauczanie eksperymentalne i innowacyjne, a uczniowie – przed wyborem ścieżki zawodowej – skorzystają z pomocy doradcy zawodowego.

Podjęte działania mają zapewnić uczniom z Jabłonki Kościelnej lepszą naukę i wyrównać ich szanse w stosunku do rówieśników z większych miast. Wartość tego projektu wynosi blisko 213 tys. zł, dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego to 202 tys. zł. Nabór został przeprowadzony w ramach Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania „Brama na Podlasie”.

Wrota Podlasia

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *