TwitterFacebook

Powiat wysokomazowiecki: Zatrzymał nietrzeźwego kierowcę

Przypadkowy kierowca zauważył dziwnie poruszający się pojazd, który jechał całą szerokością jezdni. Udało mu się zatrzymać 51-letniego kierowcę, którego przekazał policjantom. Okazało się, że mężczyzna miał blisko 2 promile alkoholu w organizmie. 

Do zdarzenia doszło w środę, 3 lipca, w miejscowości Sokoły.

Kierowca jeepa widząc nadjeżdżający z przeciwnego kierunku pojazd musiał zjechać na pobocze aby uniknąć czołowego zderzenia. Świadek, mając podejrzenie, że kierowca renault może być nietrzeźwy, zawrócił i pojechał za nim. O całym zajściu poinformował natychmiast dyżurnego wysokomazowieckiej policjiinformuje asp. Anna Zaremba, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Wysokiem Mazowieckiem.

Jeszcze przed przyjazdem policji świadek uniemożliwił kierowcy dalszą jazdę. Policjanci po przyjechaniu na miejsce przeprowadzili badanie trzeźwości, które potwierdziło, że 51-letni mieszkaniec gminy Tykocin miał w organizmie blisko 2 promile alkoholu. Mężczyzna stracił prawo jazdy, a za swoje czyny odpowie przed sądem. Kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości zagrożone jest karą do 2 lat pozbawienia wolności.

oprac. pg

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *