RN
TwitterFacebook

Prawie 3 mln zł na szkolnictwo zawodowe w Wysokiem Maz.

Młodzież z Wysokiego Mazowieckiego będzie miała okazję zdobywać kwalifikacje zawodowe w nowych, dobrze wyposażonych pracowniach. Centrum Kształcenia Zawodowego w Wysokiem Mazowieckiem otrzyma na ten cel 2 miliony 900 tysięcy złotych dotacji z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego. Dzięki temu już niedługo szkoła wzbogaci się o 3 nowe pracownie do praktycznej nauki zawodu.

Pracownie te powstaną w obiektach dawnej stacji transformatorowo-generatorowej. Posłużą do kształcenia praktycznego w zakresie: pojazdów rolniczych i agrotoniki, maszyn rolniczych oraz chłodnictwa i klimatyzacji. We wszystkich pomieszczeniach budynku zostanie wymieniona instalacja elektryczna i sanitarna. Budynek zostanie docieplony. W pracowniach przeprowadzane będą też egzaminy potwierdzające kwalifikacje zawodowe.

Jak zaznacza Stefan Krajewski, członek zarządu województwa podlaskiego, dotacja na szkoły zawodowe to pozytywna odpowiedź na potrzeby lokalnego rynku. – Zarząd województwa stawia na kształcenie zawodowe. Najlepszym przykładem jest dotacja dla Zespołu Szkół w Wysokiem Mazowieckiem. Tym bardziej, że lokalna spółdzielnia mleczarska wielokrotnie zgłaszała potrzebę powstania pracowni chłodnictwa i klimatyzacji – mówi Stefan Krajewski.

Całkowita wartość inwestycji realizowanej przez Centrum Kształcenia Zawodowego w Wysokiem Mazowieckiem to 3 miliony 400 tysięcy złotych. Łącznie na modernizację szkolnictwa zawodowego w województwie podlaskim zarząd województwa podlaskiego przyznał na ostatnim posiedzeniu prawie 8 milionów złotych.

Katarzyna Wasilewska

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *