RN
TwitterFacebook

Przebudowa ulicy Ludowej w Wysokiem Maz.

Nowy asfalt, kilkanaście miejsc parkingowych i ścieżka rowerowa – tak będzie wyglądała ulica Ludowa przy Miejskim Zespole Szkół w Wysokiem Mazowieckiem. Przebudowa już ruszyła i potrwa kilka miesięcy.

Modernizacja obejmie odcinek od ronda im. Lecha Kaczyńskiego do rozwidlenia dróg Kochanowskiego i Białostockiej. Ulica należy do powiatu. – Przebudowujemy ulicę Ludową wraz z rondem wspólnie z miastem Wysokie Mazowieckie. To inwestycja długo oczekiwana przez wszystkich, przez władze miejskie, ale także rodziców, którzy przywożą swoje dzieci do tego zespołu – mówi Bogdan Zieliński, starosta powiatu wysokomazowieckiego. Starosta zdaje sobie sprawę z utrudnień, ale zapewnia, że warto uzbroić się w cierpliwość, bo wkrótce poprawi się komfort i bezpieczeństwo. – Apeluję do mieszkańców Wysokiego Mazowieckiego o cierpliwość – dodaje.

Prace finansowane są przez wysokomazowieckie starostwo i Urząd Miasta Wysokie Mazowieckie. Całkowity ich koszt wynosi 5,3 mln zł. Z budżetu powiatu przeznaczono na ten cel 1,5 mln zł. Kwota 3,8 mln zł pochodzi z budżetu miasta. – W związku z tym, że jest to przed naszą szkołą, są tam parkingi, poszliśmy na taką sytuację – mówi Jarosław Siekierko, burmistrz Wysokiego Mazowieckiego i jak dodaje droga ma być gotowa do końca sierpnia br.

Aut przybywa, a miejsc do parkowania brakuje. W związku z tą inwestycją przybędzie także kilkanaście miejsc postojowych. Ich budowa powinna ułatwić życie rodzicom, którzy przywożą lub odbierają swoje pociechy ze szkoły. – Brakuje nam głównie miejsc podczas przywożenia dzieci i ich odbioru, również brakuje nam miejsc, gdy są zajęcia szkoły artystycznej. Gdy dzieci są przywożone przez rodziców tworzy się ogromny korek (…) poza tym brakuje nam miejsc, w których można bardzo szybko zostawić dziecko – zauważa Jarosław Jankowski, dyrektor Miejskiego Zespołu Szkół w Wysokiem Mazowieckiem. Zadanie podzielone zostało na dwa etapy. W ramach przebudowy ulicy Ludowej, a także w związku z zagospodarowaniem terenu wokół obiektu ma powstać w sumie kilkadziesiąt nowych miejsc postojowych.

Marzena Wiśniewska

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *