TwitterFacebook

Region. Najlepszego oskarżyciela ma komenda w Wysokiem Mazowieckiem

Aspirant Dorota Kołakowska z Komendy Powiatowej Policji w Wysokiem Mazowieckiem to najlepszy oskarżyciel publiczny garnizonu podlaskiego 2019 roku. W Komendzie Wojewódzkiej Policji w Białymstoku zakończyły się Wojewódzkie Eliminacje do II Ogólnopolskiego Konkursu dla policjantów – Oskarżycieli Publicznych.

Policjanci zmierzyli się w dwóch konkurencjach. Pierwsza z nich obejmowała test wiedzy z prawa wykroczeń, natomiast druga test wiedzy dotyczącej rozwiązywania konkretnych sytuacji z zakresu prawa wykroczeń. W zawodach wystartowali funkcjonariusze reprezentujący jednostki województwa podlaskiego. Celem wydarzenia było wyłonienie najlepszego policjanta pełniącego funkcje oskarżyciela publicznego, który potrafi najlepiej wykorzystać posiadaną wiedzę i umiejętności na rzecz poprawy bezpieczeństwa i porządku publicznego.

Najlepszym policjantem oskarżycielem publicznym garnizonu podlaskiego 2019 roku okazała się aspirant Dorota Kołakowska  z Komendy Powiatowej Policji w Wysokiem Mazowieckiem.

Na pozycji drugiej uplasował się aspirant sztabowy Adam Łotysz z Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku, natomiast na trzeciej aspirant Magdalena Jurgilewicz z Komendy Powiatowej Policji w Sokółce.

W finale uczestniczyło 13 najlepszych policjantów z jednostek powiatowych województwa podlaskiego. Podstawą klasyfikacji końcowej była suma punktów zdobytych przez zawodnika w każdej z konkurencji.

I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Białymstoku młodszy inspektor Jacek Kumpiałowski pogratulował zwycięzcom i podziękował policjantom za udział w zmaganiach. Jednocześnie podkreślił, jak ważny jest aspekt samokształcenia, zwłaszcza na takim stanowisku, jak oskarżyciel publiczny.

Najlepszy podlaski policjant – oskarżyciel publiczny będzie reprezentował Komendę Wojewódzką Policji w Białymstoku w finale II Ogólnopolskiego Konkursu dla policjantów – Oskarżycieli Publicznych, który odbędzie się w dniach 18-19.11.2019 roku w Centrum Szkolenia Policji w Legionowie.

Podlaska Policja

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *