RN
TwitterFacebook

Region. Pościg za złodziejem paliwa [FOTO]

Przekręcony stan licznika, brak uprawnień do prowadzenia samochodów i dwukrotna kradzież paliwa. To przewinienia 42-latka, którego po pościgu zatrzymali siemiatyccy policjanci. 

Zaczęło się od kradzieży paliwa na jednej ze stacji benzynowych w Wysokiem Mazowieckiem. Informacja o poszukiwanym pojeździe i jego numerach rejestracyjnych trafiła do wszystkich patroli w powiecie siemiatyckim. Jeszcze tego samego dnia o godzinie 13.30 policjanci z siemiatyckiej „drogówki” zauważyli poszukiwane auto.

Mimo wydawanych przez funkcjonariuszy poleceń do zatrzymania, kierowca rozpoczął ucieczkę. Do pościgu dołączyły kolejne policyjne patrole. Uciekinier przemieszczał się w kierunku Drohiczynamówi sierż. Kamil Jaroć, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Siemiatyczach. 

W miejscowości Sieniewice dzielnicowy z Posterunku Policji w Drohiczynie zablokował drogę stawiając radiowóz w poprzek jezdni. Uciekinier na widok blokady zawrócił w kierunku drogi wojewódzkiej numer 690. Po kilkunastokilometrowym pościgu w miejscowości Stadniki kierowca stracił panowanie nad pojazdem, zjechał z drogi i utknął w polu. Mężczyzna próbował ucieczki pieszo, lecz po chwili był już w rękach mundurowych.

Jak się później okazało 42-latek nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami, a dwa dni wcześniej również dokonał kradzieży paliwa na jednej ze stacji w Siemiatyczach. Policjanci w trakcie kontroli sprawdzili także aktualny stan drogomierza. Po weryfikacji w Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców okazało się, że jest on zaniżony o ponad 75 000 kilometrów. 42-latek natychmiast trafił do policyjnego aresztuwyjaśnia sierż. Jaroć.

Zdarzenie miało miejsce w minioną sobotę, 11 stycznia. Nieodpowiedzialny kierowca usłyszał już zarzuty, a o jego dalszym losie zadecyduje sąd.

KPP Siemiatycze/red. pg

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *