RN
TwitterFacebook

Region. Powiaty zainwestują w swoje szpitale [FOTO]

Tomograf komputerowy, kompleksowa modernizacja budynku i wyposażenie sterylizatorni – na te trzy inwestycje wojewoda podlaski przekazał ponad 14 mln złotych z rezerwy budżetu państwa. 

Najwięcej pieniędzy, bo aż 12 mln złotych, otrzymało Starostwo Powiatowe w Wysokiem Mazowieckiem. Dzięki temu sfinansowana zostanie kompleksowa modernizacja Szpitala Ogólnego. Umowa z wykonawcą inwestycji na blisko 23 mln złotych została podpisana 3 grudnia, a prace mają się zakończyć w 2022 roku.

Ponad 1,6 mln, przy wkładzie własnym w wysokości 400 tys. złotych, otrzymał powiat kolneński. Pieniądze te zostaną przeznaczone na zakup tomografu komputerowego.

– To długo oczekiwana przez wszystkich inwestycja. Dzięki niej mieszkańcy powiatu nie będą musieli szukać pomocy przy diagnostyce w innych placówkach. Co wiązało się z koniecznością wyjazdów, pochłaniało czas i pieniądze. Teraz takie badania będzie można zrobić w Kolnie – mówi starosta kolneński, Tadeusz Klama. 

W szpitalu trwają już prace związane z dostosowaniem pomieszczeń do montażu urządzenia. Tomograf będzie dostarczony do Kolna jeszcze w tym roku, ale pierwsi pacjenci będą mogli z niego skorzystać już w lutym.

Pieniądze z rezerwy budżetu państwa trafiły także do szpitala w Augustowie. Z dofinansowaniem w wysokości miliona złotych wyposażona zostanie tam sterylizatornia. Placówka własnie ogłosiła przetarg na dostarczenie odpowiedniego sprzętu. 

pg

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *