RN
TwitterFacebook

Region. Prawie 2,7 mln złotych dla mieszkańców powiatu wysokomazowieckiego

Pieniądze przeznaczone są na rehabilitację, aktywizację oraz dodatkowe zajęcia trafi do mieszkańców powiatu wysokomazowieckiego. Umowy o dofinansowanie projektów zostały podpisane 13 czerwca br.

– Są to środki, które będą wspomagały działania związane z pomocą osobom niepełnosprawnym, niesamodzielnym. Będą one kierowane na edukację przedszkolaków, kształcenie zawodowe i też pomoc seniorom – mówił Artur Kosicki, marszałek województwa podlaskiego.

Dzięki wsparciu finansowym w Czyżewie o nowe zajęcia wzbogaci swoją ofertę Klub Seniora – wartość projektu to ponad 450 tys. zł, dofinansowanie wynosi 426,3 tys. zł.

W tym samym mieście 130 uczniów i 11 nauczycieli z Technikum z Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. Kard. S. Wyszyńskiego odbędzie staże i praktyki zawodowe oraz ukończą kursy doskonalące. Realizatorem projektu jest Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze GAMMA. Wartość projektu wynosi 971,2 tys. zł, dofinansowanie to blisko 919 tys. zł.

Z kolei w gminie Nowe Piekuty 80 przedszkolaków z gminnych przedszkoli w Jabłoni Kościelnej i Nowych Piekutach będzie miało możliwość uczestnictwa w dodatkowych zajęciach edukacyjnych. Wartość tego projektu – 84,3 tys. zł, dotacja – 79,8 tys. zł.

Dodatkowo osoby niepełnosprawne z gmin powiatu wysokomazowieckiego (Sokoły, Wysokie Mazowieckie, Kulesze Kościelne, Ciechanowiec, Szepietowo, Czyżew, Nowe Piekuty, Kobylin – Borzymy), które korzystają z usług NZOZ MD Care w Dworakach-Staśkach będą miały – dzięki dotacji ponad 1,25 mln zł możliwość bezpłatnego wypożyczenia sprzętu rehabilitacyjnego i wspomagającego.

Małe Ojczyzny są dla nas oczkiem w głowie, dlatego je wspieramy, by rozwijały się jak najlepiej – podkreśla Marek Olbryś, wicemarszałek województwa.

KK/Wrota Podlasia

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *