RN
TwitterFacebook

Region. Wyłudził pieniądze na „wypadek córki”. Wpadł w ręce policji

Kryminalni z wysokomazowieckiej komendy przy współpracy z funkcjonariuszami z Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku zatrzymali oszusta działającego na terenie województwa podlaskiego i mazowieckiego. 55-latek pod legendą wypadku córki oszukał między innymi mieszkankę Wysokiego Mazowieckiego, która przekazała mu swoje oszczędności. Za to przestępstwo grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Na początku lipca do jednej z mieszkanek Wysokiego Mazowieckiego zadzwoniła kobieta informując, że jej córka spowodowała wypadek. Dodała również, że jedynym sposobem uniknięcia przez jej bliską odpowiedzialności jest wpłacenie kaucji policjantom. 88-latka, aby ratować córkę przekazała oszustowi 8500 złotych.

Wysokomazowieccy policjanci wpółpracując z kryminalnymi z Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku, tydzień później, zatrzymali podejrzanego o to oszustwo. Okazało się, że 55-latek podszywając się za policjanta oszukał nie tylko seniorkę z Wysokiego Mazowieckiego, ale również mieszkańców województwa mazowieckiego.

Mężczyzna wpadł w ręce mundurowych na terenie Ostrowi Mazowieckiej, kiedy wpłacał pieniądze na zagraniczne konto. Policjanci zabezpieczyli również gotówkę, która prawdopodobnie pochodzi z innych tego typu przestępstw oraz przedmiot przypominający broń. 55-latek usłyszał już zarzut i decyzją sądu najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie. Zgodnie z Kodeksem karnym za oszustwo grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności. 

Podlaska Policja

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *