TwitterFacebook

Rekordowa kwota na drogi dla powiatu wysokomazowieckiego [FOTO]

Ponad 400 mln złotych otrzymają w tym roku podlaskie samorządy w ramach Funduszu Dróg Samorządowych. Najwięcej pieniędzy – ponad 16 mln złotych – trafi do powiatu wysokomazowieckiego.

Dziś (28.05) w Starostwie Powiatowym w Wysokiem Mazowieckiem zostały podpisane umowy na realizację projektów modernizacji i przebudowy dróg. Umowy z samorządowcami podpisywał wojewoda podlaski Bohdan Paszkowski. Wojewoda w obecności posła PiS Jacka Boguckiego wręczył symboliczne czeki powiatowi wysokomazowieckiemu, miastu Wysokie Mazowieckie oraz gminom: Wysokie Mazowieckie, Czyżew, Ciechanowiec, Sokoły, Nowe Piekuty, Szepietowo oraz Kulesze Kościelne.

– To największe wsparcie  w skali całego województwa podlaskiego, dla nas, dla społeczności powiatowej jest to bardzo duże wyróżnienie – podkreśla starosta powiatu wysokomazowieckiego Bogdan Zieliński.

Burmistrz Czyżewa Anna Bogucka odebrała czek z dofinansowaniem na poziomie ponad 1,4 mln złotych. – Otrzymaliśmy dofinansowanie na przebudowę dwóch dróg, to są dwie ulice w Czyżewie, ulica Słoneczna i ulica Norwida. Jest to gruntowna przebudowa, łącznie z odwodnieniem, przebudową kanalizacji sanitarnej, wodociągowej. Te inwestycje już są rozpoczęte i jeszcze w tym roku mieszkańcy będą cieszyć się z nowych ulic – wyjaśnia Anna Bogucka.

Rząd zapowiada, że do 2028 roku samorządy otrzymają z Funduszu Dróg Samorządowych 36 mld złotych. W tym roku została przeznaczona kwota ponad 5,3 mld złotych. Ponad 400 mln złotych na drogi lokalne w 2019 roku, to także rekordowa kwota dla Podlasia. Plasuje to województwo podlaskie na czwartym miejscu w skali kraju.

Marzena Wiśniewska

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *