RN
TwitterFacebook

Sesja rady miasta Wysokie Mazowieckie bez przewodniczącego

Przemysław Alkowski nie jest już przewodniczącym rady miasta Wysokie Mazowieckie. Zdecydowało o tym w głosowaniu ośmiu radnych, siedmiu było przeciw.

Wśród argumentów za odwołaniem Przemysława Alkowskiego z funkcji przewodniczącego wymieniono m. in. narzucanie swojego zdania innym radnym oraz prowadzenie sesji na zasadzie konfliktu z burmistrzem miasta.

O komentarz do sprawy poprosiliśmy Ewę Konarzewską, pełniącą funkcję zastępcy burmistrza miasta Wysokie Mazowieckie. – Trudno mi oceniać czy nie dążył do tego, aby samorząd pracował poprawnie, wręcz idealnie. To są aspekty, które wpłynęły na ten ruch rady miasta. Brak współpracy przewodniczącego, brak sposobu realizowania planu pracy podjętej wcześniej przez radę miasta. To jest główny aspekt tego, co się stało na minionej sesji – tłumaczy Ewa Konarzewska.

Głównym punktem nadzwyczajnej sesji rady miasta Wysokie Mazowieckie, zwołanej po raz pierwszy w tej kadencji, miało być podjęcie uchwały w sprawie określenia kierunków działania burmistrza miasta na lata 2018 – 2021. Podczas obrad na wniosek radnego Damiana Podbielskiego do porządku obrad został wprowadzony punkt dotyczący odwołania przewodniczącego.

Dziś (31.05) kolejna sesja rady miasta Wysokie Mazowieckie. Zwołał ją wiceprzewodniczący rady Marek Kajurek. Obrady rozpoczną się o godzinie 10.00 w sali konferencyjnej Urzędu Miasta. Radni podejmą m. in. uchwałę w sprawie ustalenia wysokości opłat za korzystanie z wychowania przedszkolnego w przedszkolach prowadzonych przez miasto. Zapoznają się też z informacją dotyczącą działalności Straży Miejskiej za miniony rok.

Marzena Wiśniewska

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *