TwitterFacebook

Święto mleka w Wysokiem Mazowieckiem [FOTO]

Po raz dziesiąty Spółdzielnia Mleczarska Mlekovita z Wysokiego Mazowieckiego zorganizowała Ogólnopolski Światowy Dzień Mleka. Nie zawiodła pogoda, nie zawiedli też goście. Tych nie brakowało zarówno z samego Wysokiego Mazowieckiego jak i z regionu.

Każdorazowo organizowane święto mleka jest okazją do podziękowania hodowcom bydła i jednocześnie producentom mleka, jak też i przetwórcom. Ale jak przekonuje prezes zarządu Grupy Mekovita Dariusz Sapiński Święto mleka ma tez inny, ważny cel:

Codzienne spożywanie nabiału dodaje zdrowia. Mleko jest produktem naturalnym i powinno być w codziennej diecie każdego człowieka – mówi Dariusz Sapiński.

Mlekovita jest wiodącym przetwórcą mleka w kraju, ale z powodzeniem wkracza też na rynki zagraniczne, w tym na rynek w Chinach:

Chińczycy mówi, że mleko to jest białe złoto. Jego spożycie rośnie, a produkcja nie nadąża i z tego powinniśmy się cieszyć, bo jesteśmy w krainie mlekiem płynącej. Tu są doskonałe warunki do hodowli bydła, do produkcji mleka, a przede wszystkim jest tradycja, są fachowcy, hodowcy z prawdziwego zdarzenia – dodaje prezes Sapiński.

Tegoroczne święto mleka w Wysokiem Mazowieckiem po raz pierwszy zorganizowano na stadionie miejskim. To przede wszystkim z uwagi na zwiększony poziom bezpieczeństwa, ale też możliwość udziału w koncertach większej ilości uczestników.

mk

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *