TwitterFacebook

Targi jesienne i leśne w Szepietowie

Po raz kolejny Podlaski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Szepietowie zorganizował targi jesienne „Jesień w sadzie i ogrodzie” oraz targi leśne „Las i my”. Aura jesienna nie odstraszyła wystawców. Tych w sobotę i niedzielę było ponad 160.

Targi to z racji samej nazwy wydarzenie przed wszystkim ukierunkowane na producentów, sprzedawców i kupujących. Podobnie jak w roku ubiegłym organizatorzy odnotowali ponad 160-ciu wystawców .

Targi to też sposobność wyróżnienia tych, którzy biorą w nich udział. Komisja w składzie: Tadeusz Markowski, Joanna Czarkowska i Izabela Targ przyznała tytuły „Hit targów”, „Najatrakcyjniejsze stoisko” oraz „Najbogatsza oferta”.

Hitem targów wybrano jagodę kamczacką, oferowaną przez gospodarstwo szkółkarskie z Gniezna. Za najatrakcyjniejsze stoisko uznano stoisko Szkółki Drzew i Krzewów Ozdobnych Barbary i Jan Piekut z Pokrzywnego gmina Rawa Mazowiecka, natomiast nagroda za najbogatszą ofertę powędrowała do Gospodarstwa Sadowniczo-Szkółkarskiego Danuty i Mirosława Skibickich z Kurian.

Przyznano też nagrodę w kategorii „Hit targów leśnych”. Komisja w składzie: Maria Bielecka, Jan Janiszewski i Sylwester Kowalczuk zdecydowała o przyznaniu tytułu Hitu targów leśnych firmie HYDROG. Ponadto wyróżnienia w tej kategorii przyznano firmom: HYDROFAST i AGROMET-MOTOIMPORT.

Targi to także sposobność  nagrodzenia osób szczególnie zasłużonych w rolnictwie. Tym razem minister rolnictwa i rozwoju wsi odznakę „Zasłużony dla rolnictwa” przyznał: Piotrowi Paprockiemu, Agnieszce Samluk, Markowi Sierzputowskiemu, Marianowi  Zaczykowi, Zbigniewowi Śmiarowskiemu, Sławomirowi Śleszyńskiemu i Markowi Ciuchnickiemu.

Równolegle marszałek województwa przyznał nagrodę także w postaci odznaki „Zasłużony dla rolnictwa”. Nagroda marszałka powędrowała do Andrzeja Szajkowskiego.

mk              

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *