TwitterFacebook

W Czyżewie odbyła się pierwsza „Parada motocykli” [VIDEO]

Jeszcze nigdy w historii Czyżewa w powiecie wysokomazowieckim, ulicami miasteczka w ciągu kilkunastu minut nie przejechało tyle motocykli, co 9 lipca w ramach Dni Czyżewa. Pomysłodawca parady motocykli ks. Krzysztof Szakiel z dumą przyznaje, że z zaproszenia skorzystało w sumie ponad dwustu motocyklistów.

Ks. Krzysztof w intencji właścicieli, miłośników i sympatyków motocykli odprawił o godz. 12.00 Mszę św. Miejscowy proboszcz ks. kan. Eugeniusz Sochacki poświęcił motocyklistów oraz wszystkie maszyny ustawione nieopodal świątyni. Życzył szczęśliwych podróży.

Zanim parada ruszyła wszyscy chętni, a tych nie brakowało, oglądali motocykle, zadawali pytania właścicielom, fotografowali.

Rytualne „palenie gumy” było znakiem, by wyruszyć na ulice Czyżewa. W czołówce ks. Krzysztof na swoim motocyklu. Parada była niezwykle efektowna, więc i oglądających ją było wielu. Ci, co zostali w domach, zapewne nie mogli nie słyszeć popisowego warkotu maszyn, czy często oryginalnych dźwięków klaksonów.

Cieszy, że z zaproszenia organizatorów parady skorzystali parafianie, którzy nie przyjechali okazałymi motocyklami, ale motorowerami i skuterami – budząc szacunek i uznanie wśród uczestników przejazdu oraz widzów.

Pomysł parady zyskał szybko akceptację miejscowych władz oraz organizatorów Dni Czyżewa, więc jest nadzieja, że na stałe wpisze się w kalendarz gminnych wydarzeń.

Radosław Sienicki

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *