RN
TwitterFacebook

W Czyżewie powstał stadion na miarę XXI wieku

Stadion miejski w Czyżewie po gruntownej modernizacji. Cała inwestycja kosztowała ponad 3 mln 100 tys. zł, z czego ponad 1 mln zł to dotacja z Ministerstwa Sportu. Pod koniec ubiegłego roku Rada Miejska Czyżewa nadała stadionowi imię “100 lecie Odzyskania Niepodległości”. Oficjalne otwarcie obiektu planowane jest na początku czerwca i wtedy też nastąpi odsłonięcie tablicy pamiątkowej.

Stadion w Czyżewie jest obecnie jednym z najnowocześniejszych obiektów lekkoatletycznych w powiecie wysokomazowieckim. Dla piłkarzy będzie główną bazą treningową. – Mamy Klub Sportowy Orlęta Czyżew, który stara się osiągać dobre wyniki. Jest duża widownia, która przychodzi na mecze i chcieliśmy zapewnić odpowiednią infrastrukturę – podkreśla burmistrz Czyżewa Anna Bogucka.

W ramach przeprowadzonych prac wykonana została między innymi płyta stadionu wraz z systemem nawadniającym i odwodnieniem, zadaszone trybuny dla kibiców, zamontowane zostało oświetlenie, elektroniczna tablica wyników, powstało stanowisko komentatorskie, automatyczne toalety, a ścieżki i parkingi zostały utwardzone, cały obiekt ogrodzono. Wyremontowano także budynek socjalny z szatniami dla zawodników i salką konferencyjną. Do ogrzewania tego pawilonu służy pompa ciepła.

Stadion przy Parku Podworskim i zalewie rekreacyjnym stanowi kompleks sportowo-rekreacyjny. Po zakończonej przebudowie parku ma być wizytówką Czyżewa i gminy.

Marzena Wiśniewska

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

two × 1 =