RN
TwitterFacebook

Wysokie Mazowieckie. Będzie rozbudowa DK66. Wojewoda wydał zgodę

Wojewoda podlaski Bohdan Paszkowski, w obecności burmistrza Wysokiego Mazowieckiego Jarosława Siekierko, wydał decyzję pozwalającą na rozbudowę około 4 kilometrów drogi krajowej nr 66. 

W tej chwili mamy pozwolenie i jeszcze w tym roku ma być ogłoszony przetarg na wykonanie. Inwestycja ma być robiona w latach 2020-2021mówi Jarosław Siekierko i dodaje, że w inwestycji partycypują trzej inwestorzy Urząd Miejski w Wysokiem, Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad oraz Polska Grupa Energetyczna.

Przebudowa drogi obejmuje jej rozbudowę, w tym przebudową istniejących dróg i budową trzech nowych rond, wykonanie azylowanych przejść dla pieszych oraz wysepek kanalizujących ruch, budowę mostu przez rzekę Brok oraz przebudową infrastruktury technicznej.

Ta droga nigdy nie była robiona, więc jest w tragicznym stanie. Na swój koszt zrobiliśmy dokumentację techniczną. Szacowany kosz tej inwestycji to 60 mln złotych. Część środków jest już zapisanych w budżecie państwa na lata 2020-2021. A dalej będziemy aplikować o zwiększenie ich – dodaje Siekierko, który w tej kadencji swojego urzędowania w Wysokiem chce szczególnie skupić się na budowie dróg. – Dzięki temu powstają nowe domu i firmy, a miasto się rozwija.

pg

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *