TwitterFacebook

Wysokie Mazowieckie: nabór do projektu „Droga do aktywności”

W Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Wysokiem Mazowieckiem trwa rekrutacja do projektu „Droga do aktywności”. Mogą zgłaszać się osoby, które chcą zdobyć nowe umiejętności i podnieść kwalifikacje zawodowe.

Projekt adresowany jest do 23 osób z terenu miasta Wysokie Mazowieckie (w tym 13 osób dorosłych w wieku aktywności zawodowej oraz 10 osób uczących się od 16-go do 18-go roku życia) – zagrożonych wykluczeniem społecznym bezrobotnych, nieaktywnych zawodowo, osób niepełnosprawnych – korzystających ze świadczeń pomocy społecznej lub kwalifikujących się do objęcia wsparciem pomocy społecznej. W ramach projektu dla zakwalifikowanych uczestników zostanie przeprowadzony cykl szkoleń i kursów. – Na przykład dla dorosłych operator wózka widłowego, obsługa kas fiskalnych, kroju i szycia; dla młodzieży patent sternika motorowodnego, kelnerski, carvingu, komputerowy Ponadto beneficjenci uzyskają wsparcie ze strony psychologa, doradcy zawodowego i pracownika socjalnego – mówi Monika Wiczołek, kierownik Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Wysokiem Mazowieckiem.

Zgłoszenia do projektu będą przyjmowane do piątku, 15 lutego. Dodajmy, że jest on realizowany w partnerstwie ze Stowarzyszeniem Wspierania i Edukacji Rynku Pracy w Łomży.

MW

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *