RN
TwitterFacebook

Wysokie Mazowieckie: Pieniądze na działania edukacyjne w przedszkolach miejskich

Dwie placówki przedszkolne w Wysokiem Mazowieckiem będą realizować projekty, które mają na celu wsparcie kształtowania i rozwijania u dzieci kompetencji. Na oba projekty udało się pozyskać dofinansowania. 

Przedszkole Miejskie Nr 2 od 1 września 2020 roku do 31 sierpnia 2022 roku będzie realizowało projekt „Przedszkolaki rozwijają kompetencje kluczowe. Wartość projektu  wynosi 490 tys zł, z czego otrzymane dofinansowanie to kwota 417 tys zł.

Projekt zakłada wsparcie na rzecz kształtowania i rozwijania u dzieci kompetencji kluczowych oraz doskonalenie umiejętności i kompetencji nauczycieli sprzyjających kształtowaniu i rozwijaniu u dzieci  w wieku przedszkolnym kompetencji kluczowych.

Przedszkole Miejskie Nr 1 otrzymało dofinansowanie i będzie realizowało projekt „Jesteśmy różni, ale tacy sami”. Wartość projektu to kwota 3 387 050,90 zł, z czego dofinansowanie wynosi aż  2 878 992,90 zł.

Celem głównym projektu jest wzrost upowszechnienia wysokiej jakości edukacji przedszkolnej wśród dzieci z miasta Wysokie Mazowieckie poprzez stworzenie nowych miejsc wychowania przedszkolnego, realizację zajęć wyrównujących szanse edukacyjne dla dzieci nowoprzyjętych oraz dzieci uczęszczających już do przedszkola, a także wzrost kompetencji i kwalifikacji nauczycieli oraz rozszerzenie oferty Przedszkola o dodatkowe zajęcia wyrównujące szanse edukacyjne dzieci. Projekt będzie realizowany od 01.07.2020  do 30.06.2022

W ramach projektu zakupione zostanie także wyposażenie do nowej części budynku na łączną kwotę ok. 678 564,34 zł. Będzie to wyposażenie sal przedszkolnych w meble, pomoce  dydaktyczne, zabawki, leżaki, koce, rolety do okien i wiele innych. Ponadto wyposażenie kuchni w naczynia kuchenne, zmywarkę, wyposażenie sali do zajęć indywidualnych w pomoce dydaktyczne, wyposażenie sali wielofunkcyjnej  (kurtyna sceniczna, krzesła). Zamontowany będzie również plac zabaw  na kwotę ok. 91 879 zł.

Od września br. do  Miejskich Przedszkoli będzie uczęszczało ponad 600 dzieci.

UM Wysokie Mazowieckie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

5 − 1 =