RN
TwitterFacebook

Wysokie Mazowieckie. Podpisano umowę na budowę drogi

Burmistrz Miasta Jarosław Siekierko podpisał umowę z wykonawcą – firmą Strabag Sp. z o.o, którą reprezentował Dyrektor Tomasz Łochnicki, na realizację inwestycji: ,,Budowa drogi od ul. Warszawskiej do ul. Podlaskiej w Wysokiem Mazowieckiem wraz z infrastrukturą techniczną”. Inwestycja ma być gotowa za dwa lata.
 
Zakres inwestycji obejmuje budowę drogi 1,1 km o szerokości jezdni 7m, chodniki, ścieżkę rowerową, przebudowę przepustu i skrzyżowania z drogą krajową nr 66, kanalizację sanitarną, deszczową, oświetlenie uliczne, wodociąg, kanał technologiczny.
Koszt inwestycji wynosi 9.223.862,71 zł brutto, z czego samorząd uzyskał dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych ponad 4 mln zł. Okres realizacji inwestycji to sierpień 2020 – październik 2022r.
 
Jest to I etap budowy ciągu dróg od zachodniej części miasta, którego celem jest wyprowadzenie ruchu, zwłaszcza ciężkiego na obrzeża miasta. Obecnie przygotowywany jest wniosek o dofinansowanie II etapu – od ulicy Podlaskiej do ul. Ludowej. W perspektywie najbliższych lat planowana jest też budowa III etapu – od ul. Ludowej do ul. Aleja Niepodległości i wyprowadzenie ruchu na drogę krajową 66.
 
UM Wysokie Maz.
 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

nine − 1 =