TwitterFacebook

Wysokie Mazowieckie: Policjanci prowadzą Dziecięcą Szkołę Bezpieczeństwa [FOTO]

Przed weekendem odbyła się inauguracja „Dziecięcej Szkoły Bezpieczeństwa”. Najmłodsi będą uczyli się o bezpieczeństwie w codziennym życiu. Pierwsze zajęcia i wpisy do indeksów dzieciaki mają za sobą.

32 dzieci ze Szkoły Podstawowej w Jabłonce Kościelnej pozna między innymi zasady zdrowego stylu życia, bezpiecznych zachowań w domu, w lesie, nad wodą, w gospodarstwie rolnym oraz w sieci. Poznają także pracę między innymi strażaka, leśnika czy kustosza muzeum. W sumie odbędzie się 8 zajęć, które zakończą się w czerwcu 2020 roku uroczystym dyplomatorium. 

Pierwsze zajęcia odbyły się 13 grudnia. Teoretyczna część zajęć dotyczyła szeroko rozumianego bezpieczeństwa. Poza tym dzieci poznały prace policji, mieli okazję zobaczyć pras służbowego, a także usiąść za kierownicą radiowozu. W dalszej części spotkania, dzielnicowi rozmawiali z uczniami o podstawowych zasadach bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz radzili, jak bezpiecznie dotrzeć do szkoły. Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego szczególną uwagę zwrócili na obowiązek używania elementów odblaskowych.

Projekt akcji został przygotowany przez profilaktyków z Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku i  realizowany jest przez Komedę Powiatową Policji w Wysokiem Mazowickiem wspólnie z Urzędem Gminy w Wysokiem Mazowieckiem, Komendą Powiatową Państwowej  Straży Pożarnej w Wysokiem Mazowieckiem, Nadleśnictwem Rudka, Powiatową Stacją Sanitarno – Epidemiologiczną w Wysokiem Mazowieckiem, Miejską Pływalnią „WODNIK”, Placówką Terenową Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w Wysokiem Mazowieckiem, Miejskim Ośrodkiem Kultury w Wysokiem Mazowieckiem, Narwiańskim Parkiem Narodowym oraz Muzeum Rolnictwa w Ciechanowcu.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *