TwitterFacebook

Wysokie Mazowieckie: Zobacz, jak po remoncie zmieniła się ulica Ludowa [FOTO]

Z końcem wakacji uruchomiony został ruch na wyremontowanym odcinku ulicy Ludowej w Wysokiem Mazowieckiem. Koszt tej inwestycji to ponad 5 mln złotych. 

Przebudowa fragmentu drogi od ronda im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego do ulicy 25-lecia Osiedla (od ul.Białostockiej) trwała od końca marca do końca sierpnia br. Zakres prac obejmował wykonanie nowej nawierzchni, budowę skrzyżowania typu małe rondo, budowę chodników, ścieżki rowerowej, ciągów pieszo-rowerowych, miejsc postojowych, zjazdów do posesji, budowę sieci oświetlenia ulicznego, kanalizację deszczową. Przy tej ulicy znajduje się Miejski Zespół Szkół, a w niedalekiej okolicy też Liceum Ogólnokształcące i Centrum Kształcenia Zawodowego. W celu podniesienia bezpieczeństwa dla poruszających się w tej okolicy uczniów, pobudowano dwa aktywne przejścia dla pieszych.

Wymieniona droga jest w zarządzie Powiatu Wysokomazowieckiego, jednak jej finansowanie realizowane było z trzech źródeł: Urzędu Wojewódzkiego w Białymstoku w ramach Funduszu Dróg Samorządowych, Starostwa Powiatowego w Wysokiem Mazowieckiem i Urzędu Miasta Wysokie Mazowieckie. Całkowity koszt inwestycji to 5,3 mln. zł.

pg/UM Wysokie Mazowieckie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *